3.2 Tonluk Tavan Vinç Arızası

evet fren kontrolu yapıyor o kontaktör ve aynı aanda sireni çalıştırıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
81jobW.jpg

24VAC hattına voltmetre bağlayıp vince komut verin, sürekli 24V olduğundan emin olun. Sonra kutupları kontrol ederek( beyaz çizgi olan kısmı 1 numaraya, diğer 3 numaraya) bağlayın.
Tek eksende sıkıntı olsa neysede diğer eksenlerde de sıkıntı olmas ilginç birşey. İmkanınız varsa ilk mesaja tüm projeyi koyarsanız daha çabuk yardım alabilirsiniz

Kapasitörün eksi girişini 1 e artıyı 3 e girdim. kapasitörün eksi ucu yine ilk çalışmada koptu, sadece artı ucundan asılı duruyor. vinç ileri geri hareket etmeye başladı fakat o kontaktörden zırıldama sesi geliyor çalıştığı zaman.

tesis çalıştığı için çıkamadım panoya ama ilk fırsatta çıkıp ölçeceğim 24VAC hattını.

motor frenli ise freni sök öyle çalıştır kapasitörde büyük ihtimal köprü diyota bağlıdır freni sökmeden önce panoda diyot varsa değiştir o şekilde çalıştırmayı dene

Köprü diyotun yanık bu şekilde deneme yapma frenide yakarsın

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri