3 + 1 dairenin montaj dahil elektrik tesisat işçilik fiyatı

hocam biz yevmiye 100 tl ye usta bulamazken bu işi nasıl yapıyorlar 100 tl ye

Vallahi burada böyle.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
piyasada o kadar adi meslektaşlarımız var ki bu mesleğin hakkını vermiyorlar 1 dairenin hakkı 2000 TL den aşağı değil bence işçilik malzeme dahil kaliteysen farkını koyarsın hertürlü ama bizim meslek taşlarımızın bir kısmı piyasayı mahfediyor yok parasına beş para etmez işler kalitesiz malzemelerle bu mesleği dürüst yapanlarıda lekeliyor

bende sırf bu yüzden bırakıyorum mesleği dükkanı kapattım 2 inşaat kaldı montaj

devlet üzerine düşen görevi yapana kadar esnaflık yapılmaz!!! yerin mekannın bellimi gönderir memuru adresine çalışma ruhsatın varmı vergi levhası esnaf ticaret odasına kayıt vs ee bu esnaf bağkurda ödeyecek yalnız yürümez işçi sigortası maaşı

peki bunları nasıl ödeyecek bu esnaf sanatkar nalbur elk malzemesi satar japon pazarı milyoncular, inanırmısınız züccaciyeci bize kızıyordu ben burada avize satarken siz geldiniz tavana avize taktınız diye öylesine pişkinlikle!! ve ayrıca bir kasap saat 13.00 da satırı bırakıp takım çantasını alıp çanak kurmaya gideni gördüm

Evet meslek edinmek için yıllarca çıraklık kalfalık yap, seyyar kapbo yapmasını öğrenen elektrikci123'ün dediği gibi herifler sayesinde bizimde zamanımız emeğimiz paramız çalınıyor düpe düz emek hırsızlığıdır

Ve ayrıca bunlara yardım eden toptancılarımızdır bunu aynen böylece bilin!!! çevremde 8 toptancı var son kulklanıcıyada banada aynı fiyatı veriyor medemki öyle dedim kendime seyyar toptancı buldum
devlet ne zaman yukarıda belirttiğim soruna el koyarsa o zaman vergiye tabi olurum resmii çalışırım.

serbest piyasada düzenleme getirilmesi gerekir züccaciye japon pazarı nalburların elk malzemesi satışı yasaklanmalıdır toptancılarda vergi levhası olmayanlara prakende satışı yapmalıdır

İMZA TOPLAYACAK OLAN VARSA ÖZELDEN TEL NO VERİRİM.

Sayın [MENTION=115259]saftilki[/MENTION] Ustam söylediklerinize katılıyorum. Bir örnek de ben vereyim. Seyyar olarak satış yapan bazı kişiler vergisi, kirası ve işçisi olmadan sattıkları fiyatlar inanın ki çoğu kira ve vergi ödeyen esnaflardan daha pahalı. Burada işe eğer devlet girmezse hiç kimse bir şey yapamaz.

kasap elektrikçilik yapıyorsa bizde et satalım o zaman slm

magazaların kurulum bizden kampanyası dahilinde sattıkları çanakları 15 tl ye kurduğu haberini aldık daha önce çevremizdeki birkaç mağazanın işlerini biz yapıyorduk adamların bizi bırakmasının sebebi buymuş meğer

15 TL çok olur bedava yapsınlar...:eek:

ben malzeme dahil 1200tl ye yaparım yapacak olsam bursada

Bir dairenin elektrik tesisatı fiyatını belirlemek için aşağıdaki bilgiler gereklidir;
1)Anahtar-Priz sayısı
2)Telefon, tv ve varsa data prizi sayısı.
3)Duafon, zil tesisatı var mı?
4)Yangın algılama sistemi var mı?
5)Uydu yayını ya da merkezi uydu sistemi var mı?
6)Malzemeler halogen free mi olacak?
7)Avize dahil mi?
8)Islak mahaller asma tavan mı?
9)Mutfak tezgahında ralina armatür kullanılacak mı?
10)Daire beslemesi dahil mi?
11)Sadece bir daire mi yoksa apartman mı?
12)Apartmansa komple hesap çıkarılır değilse pano ve sayaç fiyatı eklenir.
13)Apartmansa topraklama, paratoner, ortak mahaller... vb tüm imalatlar dahil edilir.

Yani soru net olmadığı için cevap vermek olmaz.

Örneğin 3+1 (110 m2) C tip bir TOKİ bloğu (24 daireli) için dairebaşı malzeme+işçilik+ssk+yemek+nakliye fiyatı ortalama 3400-3750 arası değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri