3(1×240)+120 kablo gerilim ve akım kapasitesi

Kablodaki güç kaybını da hesaplamak lazım o da önemli faktor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kablo cekmek yerıne, busbar olarak düşündünüzmü,,

Merhabalar

250 kw değerinde 2 adet panom var kendime ait 1600 kva trafomdan bu panolara kablo çekeceğim.

1.pano mesafe = 220 mt
2.pano mesafe = 220 mt

Kabloları yan yana götürmek şartı ile her faz için 1x240 mm2 n2xh kablo düşünüyorum.

Akım ve gerilim düşümü kurtarıyor mu en çok gerilim düşümünü merak ediyorum konu hakkında lütfen bilgi verir misiniz
her faz için 4x240 kablo nötr için 2 x240 lık kablo ama kablonun nasıl döşeneceği ve cihazların önemi de büyük tesiste demeraj akımı çekecek büyük motor varmı cihazların hassasiyeti bunlar etken sebepler

her faz için 4x240 kablo nötr için 2 x240 lık kablo ama kablonun nasıl döşeneceği ve cihazların önemi de büyük tesiste demeraj akımı çekecek büyük motor varmı cihazların hassasiyeti bunlar etken sebepler
Günaydın Hocam en büyük motorum 45 kw değerinde şöyle söylecek olursam 5kw-45 kw güce sahip toplam 7 adet motorum bulunmakta

her faz için 4x240 kablo derken o kısmı anlamadım her fazda 240 kablo mu olması lazım

benim düşündüğüm havada yan yana 240lık kablo götürmek

1x240 n2xh kemik gibi bir kablo bu kabloyu işlemesi gerçekten zor ihtiyaçlarınız doğrultusunda başka bir kablo kullanın bence

1x240 n2xh kemik gibi bir kablo bu kabloyu işlemesi gerçekten zor ihtiyaçlarınız doğrultusunda başka bir kablo kullanın bence
Kabloyu tavalarla götüreceğim dediginizde haklısınız bu kablonun cekilmesi baya zor ama tavaların yolu müsait kabloyu döşemem de bir problemim yok açıkçası ben sadece hesap kitaplara takıldım

1 X 240 mm kablo, havada, 483 amper, (sizin için sınırda)
1 X 120 mm kablo, havada 307 amper. Her faza iki adet çekerseniz size daha faydalı olur düşünüyorum.
1 damarlı kablo çekimi, 3 x 240 lık kablo çekmekden daha kolaydır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri