2x36W Floresan Armatür Yerine?

Dedejayjay

Üye
Arkadaşlar,

Aydınlatması yapılan 34mx14m lik kapalı bir alanda 38 adet 2x36W floresan armatür kullanmak yerine alternatif neler kullanabiliriz.

Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
fiyat olarak en başta biraz yüksek gelebilir ama sana önerebileceğim ledlerden yapılmış aydınlatma lambaları var bunlara Bakım gerektirmiyo kolay kolay arıza çıkarma gibi bi problemide yok 220 yi bağla sonra daha arkana bakma derim ben.
ama en başta dediğim gibi fiyatı biraz pahalı bu güzel lambaların

Arkadaşlar,

Aydınlatması yapılan 34mx14m lik kapalı bir alanda 38 adet 2x36W floresan armatür kullanmak yerine alternatif neler kullanabiliriz.

Teşekkürler.

476m2 bir alan burası nedir ? atölyemi,tekstil üretmi yapılan bir yermi, depomu,kullanma amacı

oda eni
oda boyu
oda alanı(m2)
oda yüksekliği
çalışma düzlemi yüksekliği
askı uzunluğu
istenilen ortalama aydınlık düzeyi
kirlenme faktörü
kullanılan lambanın ışık akısı
bir armatürdeki lamba sayısı

bunların bilinmesi gerekir. Diğer türlü ben yaptım oldu gibi bir iş çıkar ortaya

şu an için öyle bir yerin led armatür ile istenilen düzeyde aydınlatılacağına şüpheliyim tabi kullanma amacına göre değişir

476m2 bir alan burası nedir ? atölyemi,tekstil üretmi yapılan bir yermi, depomu,kullanma amacı

oda eni
oda boyu
oda alanı(m2)
oda yüksekliği
çalışma düzlemi yüksekliği
askı uzunluğu
istenilen ortalama aydınlık düzeyi
kirlenme faktörü
kullanılan lambanın ışık akısı
bir armatürdeki lamba sayısı

bunların bilinmesi gerekir. Diğer türlü ben yaptım oldu gibi bir iş çıkar ortaya

şu an için öyle bir yerin led armatür ile istenilen düzeyde aydınlatılacağına şüpheliyim tabi kullanma amacına göre değişir

Konu led armatür olunca ben yerin mekanın bi önemi olduğunu düşünmüyorum çünki ben koca fabrikaya döşedim o led armatürleri en hassas olması gereken yerlerde bile ışık şiddeti çok güzeldi ben bildiğiniz ledlerden bahsetmiyorum bunlar farklı bi yapım çok güzel aydınlatması var hemen led deyip geçmeyin biraz araştırın yeterki istenilen yükseklikte bağla bu led armatürü max ısık değeri 7 metre yüksekte olacak

Son düzenleme:
Arkadaşlar,

Sadece alternatif aydınlatma kaynakları tavsiye etmenizi istemiştim. Bahsettiğim alanda sıralı şekilde floresan lambalar var. Hem yer kaplıyor hemde bakımı zor.

LED aydınlatmalara bir bakiyim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar,

Sadece alternatif aydınlatma kaynakları tavsiye etmenizi istemiştim. Bahsettiğim alanda sıralı şekilde floresan lambalar var. Hem yer kaplıyor hemde bakımı zor.

LED aydınlatmalara bir bakiyim.

Teşekkürler.

ben sana gayet iyi olduğunu düşündüğüm bi aydınlatma seçeneği sundum emin ol bu dediklerimden takar isen beni o zaman daha iyi anlayacaksın hiç bi şekilde bakıma ihtiyacı yok o led armatürlerin flouresan lambayla kıyaslanmıcak kadar iyi bence

led tube kullanabılırsın dedıklerı gıbı 18 w = 38 w eskı tıp floresan muadilidir. 10 yıl boyuncada değiştirme yapmazsın..Fiyat almak için öm atabılırsınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri