2N3904 amplide 2N2222 kullandım. Sorun yaşıyorum.

Elbette yapılabilinir nispeten az malzemeli, Sony hurdası m.seti bulabilirsen içinden stk türü illa çıkacaktır.
Hocam Sony hurdası bulsam zaten kendimi master ilan edeceğim :D
Burada değil sony müzik seti bulmak, müzik seti için hoparlör bile bulamıyoruz :(
İnternetten sipariş edeceğim tüm parçaları.
Bir de malzemeleri karıştırdım, elimde TDA2050 varmış. Onu da başka bir zaman değerlendireyim diyorum.

Son düzenleme:
@kesmez hocam bakır plakete baskı yapamıyorum. Ne denediysem başaramadım. Ütüyü kağıda basıyorum, sıkıntı yok, biraz zaman geçiyor(10 dakika), kağıdı kaldırıyorum ama yok. Devrenin bir çizgisi bile plakete geçmemiş. Delikli plaket kullanmaktan da korkuyorum, STK bu sonuçta :) Sıkıntı çıkarsa entegreye verdiğim para çöp olacak. Ne yapacağımı bilemedim.

yağlı kağıt kullanıp deskjet mürekkepli yazıcı ile basacaksın. Lazer yazıcı kullanmayacaksın. Ütü ile iyice bastırarak ütülüyeceksin.

yağlı kağıt kullanıp deskjet mürekkepli yazıcı ile basacaksın. Lazer yazıcı kullanmayacaksın. Ütü ile iyice bastırarak ütülüyeceksin.
Hocam herkes lazer yazıcı diye bağırıyorken bunu ilk defa duydum :) Duydum ama mürekkepli yazıcı yok bende :)

ben fotoğraf kağidina töner printirle çiktı alıyordum ütü yaparken direk ütüyu kağit uzerıne tutmıyacaksın araya bir iki kat bez koyup ütüyü oyle devre uzerınde gezdıreceksın birad baskı uygulama gerekır ütü bittikten sonra sicak su içinde kağidi erıteceksın bozuk yer varsa kalemle geçeceksın onda bir oranında tuzruhuna perhidrol karışımının içinde hareket ettırrerek çozulmesını goreceksın

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri