2ayri trafodan ortak jeneratör nasıl çalışır?

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlarım yeni başladığım bir tesiste havai hat geliyor buna bir trafo bağlı ve aynı havayi hattan paralel 2.bir trafo bağlı trafolarimiz 400kva buraya kadar tamam

Arada bir elektrik kesiliyor ve burda 350kva jeneratör var elektrik gidince hat tek olduğundan tesis duruyor

Jenetatorun transfer panosu olmadığından jenaratoru elle calistiriyoruz jenerator çıkışına 400amper 2tane tms koymuşlar onu açıyoruz
Trafodaki 630a giris tms lerini kapatıyoruz

Buraya transfer panosu yapmayı düşünüyorum nasıl yapacağımı bilemedim su konuya bir el atalım .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Nasil bişey o sami usta kendim yapamazmiyim kontaktorlerle

Jeneratör lafının geçtiği yerde,kontaktör
lafı hiç edilmemeli.En uygunu,monoblok
gövdeli şalterlerdir.Ayrı şalterli yapılacak
ise,şalterler arası mekanik -elektriki kilit
olmalı.Tabiki sizde yapabilirsiniz.Daha kı-
sa sürede sonuç almak için,hazır gurup
önermiştim.Ancak,konu sade şalter konu-
su olmayıp,jeneratör transfer ihtiyaç dev-
releri konusundada bilgi sahibi olmanız
gekekir.

Transfer panolarında hep kontaktorlu gördüm dediğiniz salter olsa daha iyi olurda pahalli olduğu için aldiramiyoruz.

Monoblok salter deyilde kontaktorlerle yapicam konu daha açık

zBVy37.jpg

Sami usta böyle bir şey çizdim kontaktorler le transfer yaptım bak bakalım sıkıntısı olurmu .

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri