bence siz faz sırasını kontrol edin biliyorsunuzki yıldız üçgende faz sırası çok önemli yıldızda motor sağ yöne yol alırken üçgene geçtiğinde sola yol aldıysa sigortaları attırır

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yıldızda normal çalışıyor ise.
üçgene geçerken sorun çıkıyorsa zaman roleni kontrol et. yıldız kontagını bırakıpda üçgene geçerken iki kontakta çekili olabilir.

ayrıca kontaktörlerin kontagıda yapışmış olabilir
Faz çakışması olabilir. ısrarla deveni ve devre elamanını kontrol et.
dönüş yönünde sıkıntı olabilir. yıldızda bir yöne üçgende diger yöne gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Soylediklerinden ve yaptiklarindan anladigim kadari ile yani motor sargilari kontrolu yapmissin, kumandalari ve kablo baglantilarini da yapmissin, sanirim sargilardan birinde ters polarize soz konusu yani, motor icindeki bobinlerden biri ters yerlestirilmis yani motor hatasi gibi duruyor sarimcin ile bir gorusmeni tavsiye ederim.

invertör bağla geç =)

Kaç amper siğorta kullandın
bunu konrol et
yıldızdan üçgene geçiş süresini uzat dene
üçgen kontaktörünün bağlantılarını konrol et kontaktörü değiştiripdene

Kod:
arkadaşlar elimde 25kw bir fan motoru var bunu yıldız-üçgen çalıştırmam gerekli bunun için kumanda panosu kurdum

fakat motor yıldızda gayet normal üçgene geçince bir gümleme ile birlikte sigortalar attı

kumandayı boşda denedim gayet normal yıldız-üçgene geçiyo hatta başka motorda denedim (15Kw) çalıştı motora direk yolverince de aynı şekilde bir gümleme ve sigortalar aşağı hiçbir şekilde çalıştıramadım kumandadan eminim doğru yinede çalışmadı

motor da sağlam fazlar da çakışmıyo bana çok tuhaf geldi

en son olarak elimde bulunan Altivar48 ile yol verdim motor banamısın bile demedi sanki beni uğraştıran başka bi motor gibi yol aldı akımlarına baktım gayet normal yaklaşık 30-35A arası sizce sorun nerde motor da mı kumandadamı???

motor etiket değerleri nedir

kardeşim motorun yıldızdan üçgene geçis süresini uzatmanı tavsiye ederim.Aynı olay benim de başıma gelmişti. Bi de ayrıca bağlantıları tekrar kontrol et.Aynı sargıya farklı faz gelecek şekilde bağlantı yapmalısın. Dene bence sorun çözülecek kolay gelsin...

arkadaşlar şöyle diyebilirmiyiz kontaktör baglantılarında hata var yani yıldız kontaktörü bırakmadan tam devre dışı olmadan üçgen kontaktörü devreye giriyor o esnada çakışmadan dolayı patlama oluyor kontaktörlerin papuçlarında yapışma olmassa motor çalışıyor,olursada kısa devre olup sigorta atıyor ne yapmamız lazım? bence kontaktörler üzerinde bulunan yardımcı kontakları iyi kullanmamız lazım bu işle ugraşan arkadaşlara başarılar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri