250kva lık jeneratör ile 100 kva lık kompresör çalıştırmak...

barisinag

Üye
Arkadaşlar başlıktada gördüğünüz üzere 250kva jeneratörümüz var 110kva lık kompresör motorunu çalıştırmak istiyoruz.

250kva 110kva lık kompresörü çalıştıramıyor çünki kalkış anında 1000a çekiyor.

soft starter kullanmak çözüm ama pahalı elimde bir 250kva lık jeneratörüm var bunu nasıl aynı anda bağlıyabilirim yani iki jeneratör kullanarak 500 kva güç elde etmek istiyorum nasıl bağlıyabilirim yada başka bir çözüm önerisi olan varmı ???

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Önce iki jeneratörü paralel bağlamanız ,daha sonra,kompresörü devreye aldıktan sonra,jeneratörlerden birisini devreden çıkarmanız gerekir.Senkronizasyon tesisatınız yok ise,soft starter parası kadar para harcamaktansa,daha baştan softstarter almak en doğrusudur.

softstarter nekadar acaba ve senkranizasyon icin neler gerekiyor acaba??

Merhaba

Doneler eksik (uygulamanız tam olarak nedir bilmiyorum)
Fakat:
1- Kompresöre ilave bir hava tankı bağlayınız.(uygun hacimde)
2- Kompresörün miline bir pnomatik Motor bağlayınız.(Sakın hazır almayınız disk seklinde, palleri olan herhangi bir emiş pervanesi, tabi bir gövde içinde)
3- Kompresörü devreye almadan önce yedek tankınızda ki havayı motora ilk startı vermek için kullanınız.

Bu jeneratörden çektiğiniz demeraj akımını azaltacaktır.

Ayrıca motorun başlangıcda ki mekanik tahrikini direk jeneratör milindende alabilirsiniz.(Mekanik ayırıcı kullanmak koşoluyla)

Ben buna inanmıyorum diyenler HD 750 kamyonunun marş sistemini araştırdıktan sonra yorum yapsınlar.
kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri