2500kva trafonun röle ayarları

2500kVA 6,3/0,4 kv Uk:%6 akım tr oranı 250/5 A olan trafoya ait koruma rölesinde
aşırı akım koruma I>
aşırı akım ani koruma I>>
Toprak koruma Io>
Toprak ani koruma Io>>
ve bu parametrelere ait zaman geçikme değerleri nasıl hesaplanır veya atanır arkadaşlar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sy fahrikem burda aşırı akım degerleri trafonun maksımum çekebilecegı akımı etıket degerınden okuyarak role ayarlarını yapabilirisiniz takrıbı 6,3 kv ta 229 a çekecektır yanı trafonun noniman akımı 229 dur bunu üstü trafo için zaralıdır aşırı akım set degeri 229 a
kısa devre aşırı akım koruma ise orada oluşabilecek bır kısa devre anında donatının zarar gormeden kısa devreli noktanın enerjisiniz kesılmesı genel mantık bunun için mili snyeler mertebesinde sistemı korumak lazım olakı sistem kısa devre anında devre dışı kalmaz ise kesici akım trafosu hücre zarar gorebilir ben ıec normal ınvers kullanmaktayım genelde kısa devre açma 6 katı ayarlaman senınmenfatını olacaktır gereklı formul hesaplamalar istersen mail atabilirim ama 3 pop isterim :D

rölenin markasını yazarsan ayar değerlerini yazabilirim.

Röle ayarı öyle kafaya göre yapılmaz. Profesyonel destek almanız taraftarıyım.
Ani değerler için mutlaka bara kısa devre akımını bilmelisiniz. Dağıtım trafolarıyla ilgilenmiyorum, güç trafosu olsaydı yardımcı olabilirdim. toprak ayarını yaparken 6300'ün teiaş tarafındaki rölenin de ayarını bilmeniz gereklidir. teiaş fider aşırı akım rölesinden daha önce açtırmanız gerekli, en az 0,5 saniye.

ayrıca arkadaşın dediği gibi nominal akıma sakın ayarlamayın röleyi. en az 1,2 katı alın ama yine de dediğime bakmayın, rölecilere danışın.

sy fahrikem burda aşırı akım degerleri trafonun maksımum çekebilecegı akımı etıket degerınden okuyarak role ayarlarını yapabilirisiniz takrıbı 6,3 kv ta 229 a çekecektır yanı trafonun noniman akımı 229 dur bunu üstü trafo için zaralıdır aşırı akım set degeri 229 a
kısa devre aşırı akım koruma ise orada oluşabilecek bır kısa devre anında donatının zarar gormeden kısa devreli noktanın enerjisiniz kesılmesı genel mantık bunun için mili snyeler mertebesinde sistemı korumak lazım olakı sistem kısa devre anında devre dışı kalmaz ise kesici akım trafosu hücre zarar gorebilir ben ıec normal ınvers kullanmaktayım genelde kısa devre açma 6 katı ayarlaman senınmenfatını olacaktır gereklı formul hesaplamalar istersen mail atabilirim ama 3 pop isterim :D
merhaba bana mail atar mısnız ? https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri