25 metre şerid led aydınlatma

25 metre şerid led döşeyeceğim iç mekana 25 metreyi 2 ye bölüp güç kaynağına paralel bağlamayı düşünüyorum...
yada direk 25 metreyi seri şekilde bağlasam sönüklük olurmu..
sizce kaç amperlik güç kaynağı kullanmalıyım..
şimdiden teşekküler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ledlerin ışık gücü led kalitesine göre değişir 5metre led e 1 amp yeterli gelebilir ama 1 amp den düşük adaptörler de cansız yanmasına neden olabilir çok amper çok led yakar az amper az led yakar diyelim herşey led sayısına bağlıdır.

Şerit led nedir? Tek çip, üç çip, metrede 30 led 60 led?

Üç çip 60 ledli için cevap vereyim, 30A. SMPS gerekli, beslemeyi baştan ortadan ve sondan vermen en sağlıklısı, hem homojen ışık almış olursun hem de bakır yollar kavrulmaz...Piyasada satılan şerit ledlerin %90'ı Çin'in artık ürünleri, adam gibi çift yüzlü PCB'ye sahip şerit olduğunu pek sanmıyorum, o yüzden voltaj kaybı şerit üstündeki PCB'de çok fazla...

Bu hem baştan hem ortadan ve hem sondan bağla demişsiniz peki bunun bir şeması yokmudur yada nereden bulabiliriz.Şuan bende bir çalışma yapıcam ama bir türlü başı sonu bağlantıyı anlamadım.

Şerit led nedir? Tek çip, üç çip, metrede 30 led 60 led?

Üç çip 60 ledli için cevap vereyim, 30A. SMPS gerekli, beslemeyi baştan ortadan ve sondan vermen en sağlıklısı, hem homojen ışık almış olursun hem de bakır yollar kavrulmaz...Piyasada satılan şerit ledlerin %90'ı Çin'in artık ürünleri, adam gibi çift yüzlü PCB'ye sahip şerit olduğunu pek sanmıyorum, o yüzden voltaj kaybı şerit üstündeki PCB'de çok fazla...

doğru demiş en az üç e bölmelisin ve besleyide iyi bilmlisin çünki led diyip ufak tefek olduğuna bakmayın iyi akım çeker ve zamanla kablolar kavrulur eğer bağlantı konusunda hiç deneyimin yoksa uğraşma derim ama varsa artı uçlarını bir eksi uçlarını bir bağlayacaksın ve ek almak için uçlardan lehimleme yöntemi ile kablo ekleyeceksin

25 metre şerid led döşeyeceğim iç mekana 25 metreyi 2 ye bölüp güç kaynağına paralel bağlamayı düşünüyorum...yada direk 25 metreyi seri şekilde bağlasam sönüklük olurmu.. sizce kaç amperlik güç kaynağı kullanmalıyım..şimdiden teşekküler..
Şerit Led Adatör Seçimi için Amper hesaplama.Tek Çipli Şerit Led 60 Led'li Metrede 0,4 Amper3 Çipli Şerit Led 30 Led'li Metrede 0,7 Amper3 Çipli Şerit Led 60 Led'li Metrede 1,4 AmperTek Çipli 25 Metre 25x0,4 = 10 Amper Adaptör. 3 Çipli 30 Ledli 25 Metre 25x0,7 = 17.5 Amper 3 Çipli 60 Led 25 Mere 25x1,4= 35 Amper 3 Çipli 60 Led'li bir ürün kullanacaksan eğer iki adaptör ile beslemek daha sağlıklı olacaktır.Bu Hesaba Göre Hani Şerit Led'i Kullanacasak ona göre adaptör seçmemiz gerekiyor.Şerit Led ve Adaptör Satışı Led Satış - Şerit Led Aydınlatma Fiyatları - Led Satış

üstteki mesajin hizalamasi
Şerit Led Adatör Seçimi için Amper hesaplama.

1 Çipli Şerit Led 60 Led'li Metrede 0,4 Amper
3 Çipli Şerit Led 30 Led'li Metrede 0,7 Amper
3 Çipli Şerit Led 60 Led'li Metrede 1,4 Amper
1 Çipli 25mt'lik - 25mt x 0,4A = 10 Amper.
3 Çipli 30 Ledli, 25mt'lik - 25mt x 0,7A = 17.5 Amper
3 Çipli 60 Ledli, 25mt'lik - 25mt x 1,4A = 35 Amper

3 Çipli 60 Led'li şerit kullanilacaksa 2 adaptör ile beslemek daha sağlıklı olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri