%25 Elektrikte Tasarruf Diyor Sizce Yüzde Kaç?

ben alıp kullanmadım ama o cihaz endüktif yüke bağlanan kondansatör görevini görüyor sanırım.aslında sizlerde yapabilirsinizmotorun gücüne göre kapasitör takılabilirbu da ortalama % 10 ila 20 tasarruf sağlar

ben alıp kullanmadım ama o cihaz endüktif yüke bağlanan kondansatör görevini görüyor sanırım.aslında sizlerde yapabilirsinizmotorun gücüne göre kapasitör takılabilirbu da ortalama % 10 ila 20 tasarruf sağlar

Nasıl sağlayacak?

bunlar yine insaflıymış yüzde 25 yazmışlar bizim arka sokakta koskoca pankartlar açmışlar başka bir barkada yüzde 55 diyorlar oha dedim

Adamlar yapmış :) Aman para yedirmeyin bu tip şeylere

Bu firmaların yaptığı kandırmacadan başka birşey değil

eğer böyle bir şey işlevsel vedoğru olsaydı şimdiden çoktan marketlere elektrikçilere düşmüştüben hiç görmedim. Muhtemelen enerji tasarufu sağlıyordur ama bu kadar da yüksek enerji zannetmiyorum
En iyi tasarruf israf etmemektir

trabzonda cumhuriyet ilkögretim okuluna taktık ve gelen cezayı engelledi. yani kötülediginiz cihaz işe yarıyor.
gider çin malı içinde bitane ampul olan 50 lıralık cihaz alırsanız. faturanız oldugundanda fazla gelir.

trabzonda cumhuriyet ilkögretim okuluna taktık ve gelen cezayı engelledi. yani kötülediginiz cihaz işe yarıyor.
gider çin malı içinde bitane ampul olan 50 lıralık cihaz alırsanız. faturanız oldugundanda fazla gelir.

İyi de sen gelen cezayı engellemişsin. Tasarruf sağlamamışsın. Eğer oranın elektrik işlerini sen yapıyorsan sadece kendini kurtarmışsın. Zira oraya senin hatan yüzünden ceza geliyordur. Konuyu aç bakalım anlat bira neden ceza geliyordu.

Ben bunu satan elektrik mühendisi olan simsarla bizzat telefonda konuştum. Ya gerçekten aktif, reaktif ve kapasitif güçten haberi yok ya da dalga dümen peşindeler.
Telefonu bir bayan açtı önce biraz konuşunca benim onun bilmediği bazı şeyleri bildiğini görünce, telefonu mühendis olduğu söyleyen aldı. Bana anlattığı pensampermetreyi takmış da, akımın düştüğünü görmüş. Düdükmakarnası tabi düşecek akım. Çocuk mu kandırıyon sen. Aktif akımı neyle ölçtün deyince çakıldı kaldı. Benim için mutlu bir gün olmuştu. :)

ben bu işi tedaştan arkadaşla ypıyorum. illaki reaktif enerjiyi düşürecek ... belirli yüzdedeki... oda % 20 lerde degişkenlik gösteriyo.. ben kalkıpta % 30 40 düşürür demiyom ama toptan elekrikle % 35 gösteriyo .
benim taktıgım okullardakı buyuk kompanzasyonun küçük olanı kalkıpta başka bişe takmıyom....
çin malıda var 40 mılyona ondan alırsan tesısatıda yaktırır. üstüne fazla elektrikte getirir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri