24v dc röle 12v ile tetiklenirmi.?

Sifiryedi

Üye
Kafama takılan bir soru olduğu için sormak istedim. Dc 12v 5 amper çeken maximumda 8 amper çeken bir cihazım var. Yer yer 12 veya 24 kullanıyorum. Sistemim ve cihazlarım buna müsait. Yeni röle Alacağım, tetikleme için 12v kullanıyorum Genelde, ama 24v kullanmam gereken yerdede kullanayım istiyorum devremi. Bunun içiN 24v 10a röle alsam 12v olan sistemimde sorun yaşarmıyım. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.?

Anladığım kadarıyla 12v ile 24v'luk röleyi çektirmek istiyorsun. Röleyi çektiremezsin. Çekse bile kararsız çalışacağından verim alamazsın.

Anladığım kadarıyla 12v ile 24v'luk röleyi çektirmek istiyorsun. Röleyi çektiremezsin. Çekse bile kararsız çalışacağından verim alamazsın.
Çok teşekkür ederim. Peki 12v 40amper led Power supply kullanıyorum bu etkilermi? Acaba yüksek amperli olması kararlı çalışmasını sağlarmı etkisi olurmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim. Peki 12v 40amper led Power supply kullanıyorum bu etkilermi? Acaba yüksek amperli olması kararlığı etkilermi?

Çok teşekkür ederim. Peki 12v 40amper led Power supply kullanıyorum bu etkilermi? Acaba yüksek amperli olması kararlı çalışmasını sağlarmı etkisi olurmu?
1)Rolelerin bilgi sayfaları ( datasheet ) en doğru bilgiyi verir. Atiyorum A marka 24v rölenin min çekme voltajı 18 volt yazıyor.
2) Bu tip rolelerin çektiği akim yine atiyorum , 100mA dır. Sizin bu roleyi 12v 1 A lık güç kaynağı yada 12 v 100A lık güç kayangi ile beslemeniz hic bir şey değiştirmez.
3 ) 2. Maddeyi her şey ayni güç kaynak voltajlarini 24 v yaparsanız bu defa 24v roleniz çalışır , hic bir şey yine değişmez.

Ya SSR kullanarak ya da step up ile 12v 24v çıkartacaksınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri