24v Dc motor iki devirde çalıştırma

Bizde şapkadan tavşan çıkaracaksın sandık tek pot yerine baştan diyeydin ya :D

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2 konumlu olcak ve Adına hala pot diyeceğiz ha ... olmaz :D ilk başta motor akımını sormalıydık ... pwm ile yaparsa verimli olur.

Biri beni dövecek!!

Hazır led kontrol kitleri mevcut. Pot ile
pwm kontrolü yapıyorlar.
Pot ile gereken devirleri ayarlayıp o anki
pot değerini ölçüp kaydedin. Aynı değerleri
verecek en yakın değerli dirençler ile kademe
ayarı yapabilirsiniz...

https://goo.gl/RTY5V3

:) devırler sabit olacak dersenız mumkunatı yok :) havanın isisina gorede değişebılır sağlıklı sabit devır ıstıyorsan step motorla yapacaksın malıyet 100 tl olmazda 80 tl olur kolay gelsın

Arkadaşlar Çok fikir geldi teşekkürler. Olayı şöyle Açayım, Bir Bardak düşünün su ve bir kimyasal toz atılıp önce 400 devirde sonra 600 devirde karıştırılacak, tüm sistem hazır fakat. Takometre ile iki konumdada hızı ölçüp set edebiliyorum şuanki kullandığım kart üzerinde bir tuş var jumperları kısa devre edip tuşa basınca hızı artırıyor boştayken basınca azaltıyor, böylelikle devirde ilerki zamanlarda bozulma olursa ayarlanıp cihaz kalibrasyon yapılabiliyor. Fakat Baştan söylediğim gibi maliyet yüksek bu kart ve gereksiz 90 USD civarında. ( tl yazmışım yanlışlıkla ) bu bir asansör kartı. Hazır ve maliyeti düşük bir çözüm bakıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri