24v dc kaynakdan gelen enerjiyi +12 -12 yapma

hasanuc20

Üye
merhabal arkadaşlar +24 v lu güç kaynağından cıkan voltajı +12 -12 yapmak istiyorum. bununla birlikte +24 voltlada plc nin analog modulünü bir encoder birde pt100 beslemek istiyorum.aşağıdaki devreyi yaptım olur mu sizce
Adsız.png

Eger akimi es dagitmazsaniz olmaz. Bu tur devrelerden ( gerilim bölücü ) akim cektiginizde esdeger direnc değiştiği icin gerilim degerleride degisir.

Size simetrik olacak devreden gereken akim nedir?

Eger akimi es dagitmazsaniz olmaz. Bu tur devrelerden ( gerilim bölücü ) akim cektiginizde esdeger direnc değiştiği icin gerilim degerleride degisir.

Size simetrik olacak devreden gereken akim nedir?
1 tane opamp ,1tane akım sensoru la55-p ile 1 tane gerilim sensoru lv25-p simetrik beslicem

@serkan_48 olabilir teşekkürler. opamplı bir devre daha var linkde oda olabilir diye düşünüyorum.diğer devrenin çıkışında ne vericeğini yazmamış denemek lazım.

Iki devrenin arasinda fark yok

Girise kac volt verirseniz cikis giris /2 degerinde voltaj alirsiniz.

Iki devre arasindaki fark birinin cikisinda transistor var akim daha guclu. Ditekt opampli devreyi yapar denersiniz akim yetmezse opamp isinip arizalanabilir.

Iki devrenin arasinda fark yok

Girise kac volt verirseniz cikis giris /2 degerinde voltaj alirsiniz.

Iki devre arasindaki fark birinin cikisinda transistor var akim daha guclu. Ditekt opampli devreyi yapar denersiniz akim yetmezse opamp isinip arizalanabilir.
opamp orada sigorta görevimi görüyor aslında

merhaba 7812 ve 7912 kullanmayı denediniz mi sanırım bunlarda işinizi görür hem az malzemeli olur.hangi siteden buldum tam bilmiyorum ama şemaya bakın isterseniz.saygılar.
78-79 devre.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri