240x128 glcd pin uçları yardım!!

merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam affola.. winstar marka wg240x128e glcd satın aldım ancak datasheetine baktıgımda ucları hakkında biraz kafam karıstı. FS ucunu tam anlayamadım ve bu ucu nsl kullanabılırız? bi de ben bu glcd yi dokunmatik yapıcam yani bilgi giriş çıkışı olucak. WR RD CD CE RST uclarının baglantılarının nsl yapıcam? bilgi verebilirseniz cok memnun olurum. şimdiden teşekkürler... link: WG240128E-Grafik-WINSTAR Display Co., Ltd.

Merhaba;

Kullandığı RA6963 entegresini datasheetinden ayarlarının nasıl yapılması gerektiğine bakmanız lazım. Kullanacağınız işlemcinin uygun bacaklarına Lcd nin uçlarını bağlayıp, kodunuzu yazacaksınız.FS ucu Font seçiyor gibi görünüyor. Lcd text modunda iken 0 yaparsanız 8x8 1 yaparsanız 6x8 font olarak gözükecek yazdıklarınız. Dokunmatik olması için Lcd önüne touchpanel eklemeniz gerek, ekleyeceğiniz panele tipine göre algılama devresi yapmanız gerekecektir.

S.A.
Google ye baktınızmı? orada birçok şema var hatta paralel porta 128*240 glcd bağlama gibi konularda vardı geçen yıl bir ara ilgilenmiştim.

Merhaba;

Kullandığı RA6963 entegresini datasheetinden ayarlarının nasıl yapılması gerektiğine bakmanız lazım. Kullanacağınız işlemcinin uygun bacaklarına Lcd nin uçlarını bağlayıp, kodunuzu yazacaksınız.FS ucu Font seçiyor gibi görünüyor. Lcd text modunda iken 0 yaparsanız 8x8 1 yaparsanız 6x8 font olarak gözükecek yazdıklarınız. Dokunmatik olması için Lcd önüne touchpanel eklemeniz gerek, ekleyeceğiniz panele tipine göre algılama devresi yapmanız gerekecektir.

öncelikle teşekkür ederim yazdıklarınız için :) glcd ye ilaveten 4.8" dokunmatik panel de aldım hatta aşagıdaki linkte touch panel controller devresi var.. şu an onları ve ra6963 datasheetini inceliyorum. sorum olunca sorarım tekrar. TOUCH PANEL CONTROLLER - Elektrovadi

S.A.
Google ye baktınızmı? orada birçok şema var hatta paralel porta 128*240 glcd bağlama gibi konularda vardı geçen yıl bir ara ilgilenmiştim.

google da da araştırıyorum su an.. değişik devreler var.. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri