24 VDc yi 380 VAc çevirecek bir invertor arıyorum...

ahabu

Üye
Merhaba arkadaşlar uygulamada olan bir proje için DC gerilim yerine AC gerilimle çalışmak istiyoruz. Bunun içinde yaklaşık 10kWlık bir Ac motorumuz olucak, bunu beslemek için girişi 24vDc çıkısı 380vAc olan bir invertor arıyorum. Daha önce kullanan yada bu konuda nereden bulabileceğimi söyleyecek birisi varsa şimdiden teşekkürlerimi sunarım
(24 VDc olması kamyon üzerinde bir sistem olmasından kaynaklı)

Saygılarımla

kolay gelsin kardeş dc' den ac' ye dönüyosan 10 kw 'lık asenkron motor kullan şebekeden direk yıldız üçgende çalıştırabilirsin masrafa girmemiş olursun. Ancak frekansla hız kontrolü yapıcam diyosan 10 kw 'lık herhangi bir inverter kullanabilirsin sana " siemens 9300 vector 0,37 ..... 11 kw " marka model inverter'i tavsiye edebilirim gücünüde karşılar dc girişide var işini görür....

ahabu' Alıntı:
sayın trafocu merhaba ilginize teşekkur ederim. Ben kamyon üzerinde pressleme sistemi yapıcam bunun için dc-ac invertor arıyordum. sizin dediğiniz siemens invertor ile daha önce bir uygulama yaptınız mı?yani ben 4 adet aküyü paralel bağlayıp yaklaşık 400 amper elde edicem dediğiniz sürücü bu şartlarda çalışır mı?

Ahabu kardeş öncelikle düzeltiyorum özür dileyerek marka " lenze 9300 vector 0,37 ..... 11 kw" olucak siemens değil. ayrıca 10 kw lık bir ac motor max 19 amper akım çeker diye tahmin yürütüyorum. Akülerinin vereceği amper (paralel bağlayıp 400 A alıcam demişsiniz) değerinden çok ne kadar süre 20 Amperlik yük çekebilirim diye düşünmeniz lazım. Bu yük altında akülerinizin ömrünü bir hesaplayın. 10 kw lık ac motoru nekadar süre çalıştırabilirim onu sorgulayın öncelikle. Ayrıca bu inverterler titreşimli, nemli ortamları sevmezler bu sebeblerden sürekli arızalanır; ayrıca invertere toprak bağlantısını mutlaka yapman gerekicek ki sen kamyon diyosun haraketli bir araca nasıl toprak bağlıcan. Toprak bağlantısı olmassa inverter sürekli toprak hatası verir. Motoru bağlar. Ayrıca inverterler durup dururkende arıza verir. Hata konlarından arızayı bulmak için çırmalar durursun. AC bence uygun değil sistemine yinede daha bilgili birine sorabilirsin. Sen iyisimi ac ye geçme dc sistemini modernize etme yollarını ara. DC motorununa kalkış anında reosta ayarı yaparak yada ikaz gerilimini ayarlayarakta yol verebilirsin. iyi çalışmalar dilerim..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri