24 ölçüm hakkında

Knk93

Üye
Merhaba herkese. Bir konu hakkında sorum olucak. Bugün ölçü aletinden transmitter cihazında + olan ucu arıyorduk, bulmak için multimetre dc voltaj ölçümüne aldık. Multi metre bi probunu kabloya diğer probunuda toprağa deydirdik. Neden toprak toprak nötr yani - mi oluyor anlayamadım?

Toprak dediğiniz şey kablo bağlantısındaki toprak mı? yoksa normal yerdeki toprak mı? Tam anlayamadım :) artı uçtayken multimetre örnek veriyorum 20 volt gösterirse kırmızı prob artıdır ve diğer uç eksidir. Eğer ki ölçümde -20 volt görürseniz kırmızı prob eksi yi gösteriyor demektir. Bu kadar basit bir olay . Sanırımbasit olduğu için de kimse cevap yazmamış.

Merhaba herkese. Bir konu hakkında sorum olucak. Bugün ölçü aletinden transmitter cihazında + olan ucu arıyorduk, bulmak için multimetre dc voltaj ölçümüne aldık. Multi metre bi probunu kabloya diğer probunuda toprağa deydirdik. Neden toprak toprak nötr yani - mi oluyor anlayamadım?
24V Dc ölçmek istiyorsanız + ve - uçtan ölçmeniz daha iyi olur zira toprak bağlımı nereye bağlı bakmak gerek :) Transmiter derken transmitter beslemesi mi? Yoksa transmitter e bağlı olan cihaz mı?

24V Dc ölçmek istiyorsanız + ve - uçtan ölçmeniz daha iyi olur zira toprak bağlımı nereye bağlı bakmak gerek :) Transmiter derken transmitter beslemesi mi? Yoksa transmitter e bağlı olan cihaz mı?
Demekki soruyu kimse anlamamış aslında :) Ne yalan söyleyim bende anlamadım ama maksat birileri bir şeyler yazsın istedim. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri