230v ac yi 200v ac ye düşürmek

dethrone

Üye
sanırm bunu basit bir rc devresi ile yapabilirim .

yardımcı olabilecek arkadaslar var midir?

belirteyim amacım su normal evdeki prizden bir 200 v ile 1.5 kwlık bir cihazı calistirmak istiyorum. prizden bi kablo cekip arasına bir rc filtre koyup bir sonrasına bir bir priz koymayı düşünüyorum
ne diyorsunuz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çin malı fanın uzerınde 200 v ac yazıyordu. 220 v de asırı ısınıp yanmaya meyıllenınce neyabılırım dıye dusunmus ve araya serı 70w ampul takarak uzuun yıllar calıstırmıstım. ne kadar dogruydu bılmıyorum ama benım ısımı gormusu. saygılar...

Özel imalat olacak fakat, en doğru çözüm 220/200 çevirici 1,5kw trafo kullanmak değil mi? Genellikle cihazlarda +-%10 luk tolerans vardır. Cihaz kataloğundan ya da içindeki devre elemanlarından kontrol edebilirsin.

2,5 ohm 150 vatlık rezistans seri bağlarsanız yükünüz çalışır. Yaklaşık 150 vatlık güç kaybınız olur. Bunu su ısıtmada kullanırsanız boşa gitmez. Cihazınızın ne olduğunu bilsek başka çözümler de çıkar. Motor yok ise oto trafosu daha düşük maliyetli olur. Seri bobin de hesaplanabilir ucuz çözüm.

2,5 ohm 150 vatlık rezistans seri bağlarsanız yükünüz çalışır. Yaklaşık 150 vatlık güç kaybınız olur. Bunu su ısıtmada kullanırsanız boşa gitmez. Cihazınızın ne olduğunu bilsek başka çözümler de çıkar. Motor yok ise oto trafosu daha düşük maliyetli olur. Seri bobin de hesaplanabilir ucuz çözüm.
monofaz motor çalıştırcağım

Motor 200 voltluk ise 220 voltta çalışır düşürmeye gerek yok.

Motor 200 voltluk ise 220 voltta çalışır düşürmeye gerek yok.
yok motor 230 volt sarılmıs evet biliyorum calisir fakat vinç uygulaması yapacagiz düşük gerilim de nasil davranıyor ona bakacagim amacım o.

Test amaçlı olduğu için kaygısız üyemizin dediği gibi ototrafo en uygun çözüm. Hem kaç voltta sapıtıyor sistem diye de deneyebilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri