230v 1.75 HP DC sürücüsü nereden temin edilir?

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Merhaba arkadaşlar,

Elimde koşu bandından sökülmüş 230v 1.75 HP DC motor var. Bu motor için hız kontrol kartı lazım. Ebay'de Amerikalılar satıyor fakat bulabilirsem Türkiye'den almak isterim. Elinde olup satmak isteyen veya nerede bulabileceğimi bilen varsa lütfen irtibata geçsin.

Diğer ricam ise reverse (geri döndürme) ile ilgili bilgi verebilirseniz memnun olurum. Nedeni ise; motoru tornada kullanacağım. Dolayısıyla hem saat yönünde hem de saatin ters yönünde çalışacak.

Teşekkürlerimle,
Suat Korkmaz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Suat Abi nette baktım bunları tamir eden yerler var dolauısıyla yedek parça da bulunur, bu arada forumda koşu bandı için baya konu varmış.

Koşu bandı kontrol kartı için epeyce aradım ve bir çok yere mail attım. Hiç birinden dönüş olmadı.

Koşu bandı kontrol kartı için epeyce aradım ve bir çok yere mail attım. Hiç birinden dönüş olmadı.
Koşu bandı tamir denince siteler çıkıyor cep nosu da var Suat Abi elimden başka yardım gelse esirgemem. fiyatlarına dahi ulaşamadım end. kart tamircilerine bir uğra tanıdığın varsa, onlara tamir için verilmiş olabilir ne bileyim belki hurdacıda bulunup tamir masrafı kurtarırsa, danfoss firmasının yetkilisi bir üye vardı @ktk_28 uygun sürücü ve fiyat verebilir.

Bir de motor etiketini paylaşsan HP değerinden başka ifade yok mu? Biraz baktım 1.75HP=1.29kW yaklaşık 6A 220v bir motor.

Son düzenleme:
By lent arkadaş Danfoss önermiş ama Danfossun dc sürücüsü bulunmamaktadır. Medel firmasını tercih edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• dc motor hız kontrol özellikler.pdf
    213.2 KB · Görüntüleme: 13
  • DC motor hız kontrol.pdf
    203.1 KB · Görüntüleme: 9
By lent arkadaş Danfoss önermiş ama Danfossun dc sürücüsü bulunmamaktadır. Medel firmasını tercih edebilirsiniz.
Direk önerme demeyelim ürün yelpazenizde varsa veya piayasada bildiğinizi yazmanız adına sohebte dahil ettim, teşekkürler.

Bulent cuma gunu Īstanbuldan bir kosu bandi tamircisini arayip kontrol karti sordum. Arkadas 500 liralik kosu bandinin 2. el kartina 300 lira istedi. Cok bozuldum ve uzuldum. Canim ulkem bu hale geldi.

Ktk tesekkurler. Yarin ilk is bu sirketi arayacagim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bulent motor yarin elime ulasinca plakasinin fotografini cekerim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri