220Volta Dayanabilecek Eldiven

Öyle yapicam ana sigortayi bulup indirecem.

iş güvenliği önemli , yinede eldiven kullanın .
önce ölçü cihazı veya kontrol kalemini test etmeniz .

enerjili durumda kontrol kaleminin ışığını görün sonra tüm siğortaları kapatın ışık söndüğünü görün
ana siğortayı ve diğer siğortaları kapattın .
yinede enerji varmı diye test edin .
kontrol kalemi ile enerji eldivenli test edilmez . ( dikkat )
ölçü aleti kullanın ( en güvenlisi )

siğortayı indirince siğortanın başında birini beklettin . ikaz yazın , bantlayın ,

kolay gelsin sağlıcakla .

Kesinlikle hayatta daha fazla şey başarabilmek için 220v a çarpılmamam gerekiyor :D
çarpılmakta çok fazla sakınca yok,(başına bir iş gelmesin yeter)
1- canının değerini anlıyorsun
2- önlem almanın ne demek olduğunu öğreniyorsun
3- sıralamayı sen doldur. bir çok neden sıralanır daha. yaşam kıymetlidir.

220 voltu izole edebilen ve ev tesisatı çekerken rahatsız etmeyecek eldiven var midir tamamen kendimi korumak amaçlı istiyorum böyle bir şey. Bursa da alabileceğim bir yer var mi gitsem bana böyle bir ürün veririler mi?
ben elektrik altında asla çalışmam 25 yıllık teknisyenim ve hayatım da bir kere 220 volt a kapıldım (faz nötr arasında kaldım) hiç bir iş benim canımdan daha değerli değil sizin de olmasın

askerde harbiye ordu evindeydim, elektrik bölümünde arkadaşların hepsi ac konusunda uzman ama hiç biri dc den anlamıyordu. jeneratörlerin akülerini bağlarken adamlara akıl verdim (seri- paralel, 12-24 volt hikayesi) astsubay bana meslek sordu ben aşçı olarak geldim ama balıkçıyım dedim. denizciysen küçük balıkçıysan, motordan da anlayacaksın dc elektriktende anlayacaksın denizden de balıktan da. çünkü ekmek parası. o yüzden denizin ekmeği acıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri