220vac yi nasıl 5vdc ye dönüştürebilirim

Öncelikle merhaba 3 adet exit acil çıkış armatürünün içindeki kartı yeniden tasarlamam gerekiyor. Elimde 3.7 voltluk lion pilller bulunduğu için bunları lion pille yapmak istiyorum. Mantık şöyle bir adet lion şarj devresi aldım bununla lion pili doldururken aynı anda yeşil renkli mantar ledleri yakıyorum. yani elektrikler varken hem pil doluyor hem ledler yanıyor, elektrikler gidince yeşil ledler pilden beslenerek yanmaya devam ediyor buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat pili dolduran ve ledleri yakan şarj devresini beslemem için 220vac gerilimi 5vdc gerilime düşürmem gerekiyor bunun için baktığım adaptörler biraz maliyetli çünkü 3-4 adet bu karttan yapmam gerekiyor. Birkaç yerde gördüğüm trafosuz adaptör devresi yapanlar var bu işimi görür mü görürse yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri