220V motor Kalkış Kondansatörü Hakkında

kimkidük

Üye
Merhaba. Tahıl yüklemek için kullandığımız, 220 V motor ile çalışan helezonumuzun motoru çalışmıyordu. Bugün söktüm ve yardımcı kondansatörün patlamış olduğunu gördüm. Motora elektrik verip el ile hareket verdiğimde sorunsuz çalışıyor. Galiba bu kondansatörün yenisini takarsam sorun ortadan kalkacak. Size sormak istediğim, kondansatörün üzerindeki değerin bire bir aynısını mı almamız gerekiyor? Yoksa değerinin biraz yüksek olanını da takarsak olur mu? Yakınımızdaki bir kasabadan bakacağımız için, olur da bire bir değerini bulamazsak diye soruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
539D4261-852E-4039-9B0B-7FA2571B67DD.jpeg

4CE86A83-F907-4298-BC93-520B04B4BF97.jpeg

641FA852-7D3D-4AD6-A78C-25B7EFC846DF.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tamamdır hocam. Yani büyüğünü tak bi şey olmaz diyecek satıcıya kanmıyacaz :) Birebir aynısınız alıcaz. Teşekkürler.
arkadaşım, biraz küçüğü olur, çalışmam demez, biraz büyüğü olur yine çalışmam demez. amma yarın öbür gün patlayan sadece kondastör olmayabilir. bilmem anlatabildim mi? @sami inci usta ne diyorsa o.

arkadaşım, biraz küçüğü olur, çalışmam demez, biraz büyüğü olur yine çalışmam demez. amma yarın öbür gün patlayan sadece kondastör olmayabilir. bilmem anlatabildim mi? @sami inci usta ne diyorsa o.
Evet anladım, teşekkürler. Ben almadan önce ne alacağımı bileyim. Ondan dolayı sordum. Çünkü satıcıların çoğunun bu konularda insafı yok. Sizde ne patlayacak ne çatlayacak önemsemezler. Elindekini satar, götür tak sorun olmaz çalışır diye yollarlar. Ben artık böyle teknik şeyler alırken, bilenlere sormadan gidip almıyorum. En azından ne olur, ne olmaz, nasıl olurunu bilerek gidiyorum. Satıcıya değil, kendi bildiğime bakıyorum. Sizin de cevabınız için ayrıca teşekkürler. Sağolun.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri