220v kuğu aplik

Abellone

Üye
Merhabalar, şöyle bir ürün var elimde.
220v 4watt bilgisi var.

Kabloların olduğu yerde beyaz küçük bir kutu dönüştürücü bağlı.
Ben bu ürünü elektrik bağlantılı değil, pil yuvası ile kullanmak istiyorum. Elimde çeşitli pil yuvalarıda var, direk paralel bağlantı mı yapmam gerekiyor dönüştürücüyü çıkarıp?
220v 4watt pille nasıl çalışır?

Ekli dosyalar

• A0553AFC-0332-4840-AB0A-10C15C0D0021.png
    A0553AFC-0332-4840-AB0A-10C15C0D0021.png
    143.3 KB · Görüntüleme: 19
Merhabalar, şöyle bir ürün var elimde.
220v 4watt bilgisi var.

Kabloların olduğu yerde beyaz küçük bir kutu dönüştürücü bağlı.
Ben bu ürünü elektrik bağlantılı değil, pil yuvası ile kullanmak istiyorum. Elimde çeşitli pil yuvalarıda var, direk paralel bağlantı mı yapmam gerekiyor dönüştürücüyü çıkarıp?
220v 4watt pille nasıl çalışır?

Bunu kimse söyleyemez. Dönüştürücü sonrası voltaj ve akim bilgilerini bilmek lazım ki oraya nasıl bir pil kac volt ile beslemek gerektiğini söyleyelim.

Bu noktada dönüştürücü üzerinde bilgiler olmali. Resmini atarsanız yorum yapalım.

Bunu kimse söyleyemez. Dönüştürücü sonrası voltaj ve akim bilgilerini bilmek lazım ki oraya nasıl bir pil kac volt ile beslemek gerektiğini söyleyelim.

Bu noktada dönüştürücü üzerinde bilgiler olmali. Resmini atarsanız yorum yapalım.

Merhaba, görselleri ekledim çok teşekkür ederim
83344A82-8BF7-4C13-A580-CDD8F2017C15.jpeg
24699D3F-F287-46AC-8CEB-58653A94CD1B.jpeg

Bu apliği pille çalıştırmak pek uygulanabilir görünmüyor. Üzerindeki ledler seri bağlı olduğu için çalışma voltaj aralığı çok yüksek. Ancak aplik içerisindeki led şeridi çıkartıp yerine 5-6v ile çalışan bir şerit led koyabilirsiniz. Diğer bir seçenek SMD ledlerden bir parça pcb üzerine kediniz bir pcb şerit yaparak iki adet AA/AAA piller ile kullanabilirsiniz.

Merhabalar.
Öncelikle bu apliği pil ile çalıştırmak ne kadar gerekli bilmiyorum ama baya bir revizyon dan geçirmek gerekecek gibi görünüyor.
Özellikle belirtmem gereken önemli husus,
Apliğin üzerindeki mevcut driver kadar küçük bir sistem ile bu iş zor.
Yapılabilecek en kolay ve en sağlıklı bir sistem şöyle olabilir;
1:Aplik üzerindeki mevcut led yerinden sökülecek.
2:mevcut led uzunluğunda 12 volt şerit LED kesilip yerine takılacak.
3:3s bms devresi kullanarak 3 adet 18650 pilden oluşan bir batarya grubu yapılacak.
4:bir adet kamera montaj buatı içerisine yapılan batarya sistemi konulacak.
5:bütün bağlantılar yapıldıktan sonra kamera montaj buatı apliğin takılacağı yere monte edilip,
Aplik te kamera montaj buatı üzerine monte edilecek.
Bu işlemler yapıldıktan sonra şarjlı bir aplik sahibi olacaksınız.
Sağlam 18650 pil uygun fiyata bulunursa yapmaya değer.
Yoksa yeni pil vs alınacaksa değmez.
Sadece fikir beyan etmek için bu yorumu yaptım karar sizin kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri