220V 50Hz Arcelik Buzdolabini 220V 60 Hz de çalıştırma hakkında?

mustafap

Üye
Merhabalar,

Tasinacagim ulke dolayisi ile birseyi cok merak ediyorum.

220V 50Hz olan Arcelik Buzdolabini, Camasir Makinesini ve Bulasik Makinesini 220V 60 Hz de calistirirsak problem olur mu?

Problem olursa, cozumu var mi? Bu problemi hangi yontemlerle/araclarla cozebilirim?

Cevap veren arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn.mustafap,buzdolabınızın motoru normalinden çok daha fazla devirle döner.Bunun çok uzun vadede bir zararı olabilir belki.Orta ve uzun vadede hiç bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.Ben pek çok kez kullanıldığını gördüm.

Sn.mustafap,buzdolabınızın motoru normalinden çok daha fazla devirle döner.Bunun çok uzun vadede bir zararı olabilir belki.Orta ve uzun vadede hiç bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.Ben pek çok kez kullanıldığını gördüm.

sayin tknsyn, cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle.

bu konuda kafam cok karisik herkes birsey soyluyor. mesela camasir makinesi ve bulasik makinesi icin de dediginiz sey gecerli mi?

makineler daha 4 senelik, mesela 3-4 yil dayanir mi?

bir de diyorlar ki makinelerin elektronik kartlari yanar. motorun fazla donmesi ile makinenin beynin direk bir iliskisi var mi? motor fazla donuyor diye kartlara ne gibi bir etkisi olur.

cevap vereceklere simdiden tesekkur ederim.

arkadaslar bu konu hakkinda gerekli aksiyonu almak icin vaktim cok dar.

bilgi ve deneyim sahibi olanlar lutfen yardimlarini esirgemesin.....

Sn.mutafap,gerilim 200 V ve üzerinde olmalı.Gideceğiniz memleketde gerilim uygunsa frekans sorun olmaz.Buzdolabı için garanti veririm.Diğerlerinninde sorun çıkaracağını sanmıyorum.

arkadaşlar cihazların üzerinde genelde 220 - 240 V 50 - 60 Hz diye yazıyor. Bence bu şekilde yazıyorsa bence problem olmaz.

Sn.mutafap,gerilim 200 V ve üzerinde olmalı.Gideceğiniz memleketde gerilim uygunsa frekans sorun olmaz.Buzdolabı için garanti veririm.Diğerlerinninde sorun çıkaracağını sanmıyorum.

sayin tknsyn,

tsk oncelikle. yalniz ben teknik servise sordurdum, makine 50 hz, 50/60 hz degil ve motorun zorlanacagini ve yanacagini veya arizalanacagini soylediler.

arkadaşlar cihazların üzerinde genelde 220 - 240 V 50 - 60 Hz diye yazıyor. Bence bu şekilde yazıyorsa bence problem olmaz.

sayin ikayserili, bahsettiklerim adaptorle calisan kucuk aletler degil. teknik ozelliklerinde 220v 50 hz yazan buzdolabi, camasir ve bulasik makinesi.

valla kafam cok karisti, gidecegim ulke suudi arabistan. elektrik duzeni 220v ve 60 hz. makinelerim ise 220v ve 50 hz. kimi sorun olmaz diyor kimi olur diyor.. yardimci olan arkadaslara tekrar tesekkur ederim. yine de daha ayinlatici mesajlar bekliyorum ins.

bu arada olur da makineleri bilen birileri bakarsa

hepsi Arcelik
buzdolabi - 5283NEB
camasir m - 7103SJ
bulasik m - 6271

sayin ikayserili, bahsettiklerim adaptorle calisan kucuk aletler degil. teknik ozelliklerinde 220v 50 hz yazan buzdolabi, camasir ve bulasik makinesi.
yazımı okursan örnek olsun diye yazdım. yani etiketinde böyle bişey yazıyormu diye sordum ?

turkıyedekı voltaj aralığı 220 volt 50/60 hz burdakı 50/60hz frekans aralgında oldugunu gosterır cıhazın 50 veya 60 hz de calısması bır sorun teskıl etmez kaldıkı bu frekans aralıgı normaldır korkmamız gerekn kısım 220 volt kısmıdır bunun dusuk olması yada yuksek olması cıhaz ıcın buyuk sorun teskıl eder kolay gelsın........

gıdecegınız ulke de voltaj dalgalanması olmadıgı surece sorun yasamassınız arkadasım korkmanıza gerek yok yok ıllada ben ısımı garantıye almayı sevıyorum dersenız bına gırısıne regılator taktırın bu butun cıhazlarınızı korur .........

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri