220V 50Hz Arcelik Buzdolabini 220V 60 Hz de çalıştırma hakkında?

turkıyedekı voltaj aralığı 220 volt 50/60 hz burdakı 50/60hz frekans aralgında oldugunu gosterır cıhazın 50 veya 60 hz de calısması bır sorun teskıl etmez kaldıkı bu frekans aralıgı normaldır korkmamız gerekn kısım 220 volt kısmıdır bunun dusuk olması yada yuksek olması cıhaz ıcın buyuk sorun teskıl eder kolay gelsın........

gıdecegınız ulke de voltaj dalgalanması olmadıgı surece sorun yasamassınız arkadasım korkmanıza gerek yok yok ıllada ben ısımı garantıye almayı sevıyorum dersenız bına gırısıne regılator taktırın bu butun cıhazlarınızı korur .........

tsekkur ederim cevabiniz icin. ulke suudi arabistan ve voltaj 220v - 60hz. dediginizden anladigim 220V 50hz lik makineyi 220V 60hz de calistirmak problem teskil etmez motor daha fazla donecek denmesine ragmen.

bina girisine regulator koydurma gibi bir imkan olacagini zannetmiyorum. ins dediginiz gibi sorun cikmaz ins.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım beko dünyaya ürün satıyor 50-60 hz ve aynı ürün türkiyedede satılıyor ben kafana takma kullana bilirsin be arçelik tek

senin dediğin sadece gemilerde çmak pompalar çalışmaz onun içinde 60hz le değişir bukadar

arkadaşım beko dünyaya ürün satıyor 50-60 hz ve aynı ürün türkiyedede satılıyor ben kafana takma kullana bilirsin be arçelik tek

Elektrik süpürgesinde 50/60 Hz yazıyor, onu anladım da buzdolabında ve çamaşır/bulaşık makinesinde 220v 50hz yazıyor. Elektrik supurgesindeki gibi 50/60 Hz yazsa zaten bu kadar araştırmazdim.

Servis sorun olur dedi üstelik, gel de çık isin icinden. Keske çalışsa da götürebilsem, cok iyi olurdu mali acıdan.

Ayrica Beko, ürün sattığı bölgelere özel üretim yapıyormuş, öyle duydum bir arcelik bayisinden. Gel de çık isin icinden

Var mı yardimci olacak baska birisi bu konuda bilgisi veya deneyimi olan

kardeşim okadar duşunmene gerek yok 220 volt 50 hz olan yerde buzdolabı çalıştırmanın dezavantajı sadece ayarında fark eder örnek 3 kademede çalıştırıyorsundur 60 hz olan yerde 2 kademe yeterlı gelır onuda yenge sana hıssettırmez:) motor daha rahat çalışır ben senın yerınde olsam hiç duşunmeden pirize takarım yanlız voltaj AC 220 şart çamaşir makınesınde arkadaş yazmış devir kontrolu olduğunuki mantığende olması gereklı yıkama sıkma kurutma kademelerını devirle yapıyor makıne tv vs dersen hiç sorun olmaz kayserılı gereken cevabı yazmış :)supurgeyı atlamışım sende farkedeceksın temızlık işini daha verımlı yapacak ayrıca beko ürün satişinda bolgeye gore ürün satıyormuş dedığınız doğru yanlız şuda var yıne cihazlarınızın uzerındekı etıkette isi değerı var örnek kullanma klavuzunda olabılır cihazın çalışma sicaklığı örnek -15 derece +75 derece gıbı yanlız bunu bence gozonune alma beko satıyor arçelık sıradan verıyor veya vestel özel imalat yaptıklarına ben ınanmıyorum

Var mı yardimci olacak baska birisi bu konuda bilgisi veya deneyimi olan

kardeşim okadar duşunmene gerek yok 220 volt 50 hz olan yerde buzdolabı çalıştırmanın dezavantajı sadece ayarında fark eder örnek 3 kademede çalıştırıyorsundur 60 hz olan yerde 2 kademe yeterlı gelır onuda yenge sana hıssettırmez:) motor daha rahat çalışır ben senın yerınde olsam hiç duşunmeden pirize takarım yanlız voltaj AC 220 şart çamaşir makınesınde arkadaş yazmış devir kontrolu olduğunuki mantığende olması gereklı yıkama sıkma kurutma kademelerını devirle yapıyor makıne tv vs dersen hiç sorun olmaz kayserılı gereken cevabı yazmış :)supurgeyı atlamışım sende farkedeceksın temızlık işini daha verımlı yapacak ayrıca beko ürün satişinda bolgeye gore ürün satıyormuş dedığınız doğru yanlız şuda var yıne cihazlarınızın uzerındekı etıkette isi değerı var örnek kullanma klavuzunda olabılır cihazın çalışma sicaklığı örnek -15 derece +75 derece gıbı yanlız bunu bence gozonune alma beko satıyor arçelık sıradan verıyor veya vestel özel imalat yaptıklarına ben ınanmıyorum

Cok tesekkur ederim cevabınız icin sayın tekin126,

Suudi Arabistan da sistem 220v 60hz. Voltajda problem yok.

Elektrik süpürgesi, televizyon dert etmiyorum çünkü üzerinde 50/60 Hz yazıyor.

Sorun yalnız beyaz eşyalarda. 50hz yazıyor. Yazılanlardan anladığım buzdolabi icin problem olmaz ama çamaşır ve bulaşık makinesi için olabilir gibi.

Arkadas burdan Çin mali beyaz eşya aldı, onlar bile 50/60 Hz yapmışlar, bizim arcelik 50 yapmis sadece.

bu arada olur da makineleri bilen birileri bakarsa

hepsi Arcelik
buzdolabi - 5283NEB
camasir m - 7103SJ
bulasik m - 6271

çamaşır makınesnın kartı degısıklıgı yapılması lazım.pompada degısmesı gerekıyor 60 hz pompa lazım.motorda ıhtımalller ıcınde
bulaşıkda aynı şekılde kart pompa motor belkı
buzdolabı ıcınse kompresör degısmesı gerekır kompresor etıketınde 50/ 60 hz yazıyormu ona bak ama yazmıyordur.

turkıyede uretım yapan bosch vestel arcelık candy turkıye ıcın 200-220 volt 50 hz mamuller uretırler.baska ulkelere gonderıceklerı makıneler ıcınse farklı hz uretırler mesala amerıka ıcın 110 volt 60 hz olması gerekır.
bence gıdıcegın ulkedekı fıyatlara bak masraf kargo aynı fıyata gelebılır.

çamaşır makınesnın kartı degısıklıgı yapılması lazım.pompada degısmesı gerekıyor 60 hz pompa lazım.motorda ıhtımalller ıcınde
bulaşıkda aynı şekılde kart pompa motor belkı
buzdolabı ıcınse kompresör degısmesı gerekır kompresor etıketınde 50/ 60 hz yazıyormu ona bak ama yazmıyordur.

turkıyede uretım yapan bosch vestel arcelık candy turkıye ıcın 200-220 volt 50 hz mamuller uretırler.baska ulkelere gonderıceklerı makıneler ıcınse farklı hz uretırler mesala amerıka ıcın 110 volt 60 hz olması gerekır.
bence gıdıcegın ulkedekı fıyatlara bak masraf kargo aynı fıyata gelebılır.

Kargo masrafım yok, bu yüzden bu kadar uğraşıyorum.

Ama arcelik fabrikadaki ilgili yetkililere maille sordum, olumsuz cevap verdiler.

Burda bir arkadasım Samsung marka çamaşır makinesi ve midea marka Çin mali buzdolabi ve bulaşık makinesi aldı, hepsi de 220v 50/60hz idi yani hem 50hz de 60hz de çalışan makine yapmışlar.

Hal boyle iken bundan sonra Türkiye de elektronik her alırsam kesinlikle Arcelik olmamak üzere 50/60hz olan makinelerden alacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri