220V 50Hz ==> 110V 60Hz çevirmek için pratik bir yöntem

İşe yarar mı?

• Hay aklınla bin yaşa! On numara 5 yıldız çözüm...

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
İşin aslı ben bir hamur yoğurma makinasında kesinlikle 50Hz'de çalıştırılmaması gereken nasıl bir donanım var merak ettim?
Bu kadar hassas mı bu makinalar yahu?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cnc tezgahları biliyormusunuz Türkiye de CNC freze ve frezelerin %90 ı uzak doğudan gelir bunlarda trifaze 220 volt monofaze 110 volt kullanılır ve içlerinde servo motor,servo sürücü ve otomasyon malzemeleri vardır 110 volt/60hz dir bu CNC ler biz bunlara 380 giriş 220 volt çıkış yapan trafolar bağlayıp kullanırız sizin makineniz nasıl bir cihaz ki CNC çalıştığı 50hz de çalışmıyor
Madem çalışmıyor trafo bu işin kolay yolu UPS alın ama UPS in çıkış voltajını ve frekensını 110 volt 60 hz olarak ayarlayacağınızı ups firmasına söyleyin çıkış voltaj ve frekansı ayarlanabilen ups ler mevcut.Hamur makineniz bu kadar masrafa değer mi?O da tartışılır ama en mantıklı çözüm UPS dir

Kullanılan motor universal (seri) motor ise 110 v 50 Hz de calistirildiginda devir değişmez . Dolayısı ile 220/110 uygun güçte ki trafo ile kullanılabilir.

Sn @mehmetemin,

İlgiliniz için çok teşekkür ederim. Cihaz şuan yanımda değil, resim çekemiyorum.

Ancak,
Ürün teknik servisi ile görüştüğümde içerisindeki donanımın 60Hz'e göre ayarlandığı, kesinlikle 50Hz'de çalıştırılmaması gerektiğini söylediler.

Yani benim ihtiyacım olan sedece voltaj düşürmek değil aynı zamanda frekansı da ayarlamak.

O urun benim olsa teknik servisin 60hz hikayesini umursamam uygun güçte seçilmiş 220/110v trafoya bağlar çalıştırırdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri