220 voltla çalışan dc motor nasıl 12 volt alabiliriz?

abdulvatan

Üye
slm 220 volt dc motor var elimde ben rüzgar türibini için kullanmak istiyorum.bu dc motordan, 0.50hp su motoru değerlerini tam göremedim silinmiş 12 voltta nasıl dönüştürebiliriz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm 220 volt dc motor var elimde ben rüzgar türibini için kullanmak istiyorum.bu dc motordan, 0.50hp su motoru değerlerini tam göremedim silinmiş 12 voltta nasıl dönüştürebiliriz
Motoru 12v ta dönüştürmeden, elde ettiğiniz elektriği 12v ta regüle edebilirsiniz, bunun için bir çok alternatif mevcut..
Motordan elde etmek istediğiniz elektrik değerlerini, kayış kasnak mekanizmalarıyla ayarlarsınız.

arkadasim konuda ne yapmak istediginiz tam anlasilmiyor simdi elinizde bulunan motoru ruzgar enerjisinden elektrik elde etmekte kullanacaksiniz vede bundan elde ettiginiz enerji ile su motorunumu dondurmek istiyorsunuz acaba

arkadaşım bu msj bayağı önceydi onunu çaresine baktık.ilginiz için tşk ederim.şimdiki çalışmam asekron ac motor var elimde 1400rpm mıknatıs koyup yapmayı düşünüyorum.ama 4adet sarılmış 1.20mm çapında bobinler 6adet ferrit mıknatıs koyarak istenilen volt +amper alabilirmiyim.

basit bir elektromiknatis devre analizi yaparak bunu kolayca bulabilirsiniz

sayın abdulvatan ben dokuzeylül universitesi makine 2.sınıftayım proje dersimizde proje olarak rüzgar tirbinini sectim herşey hazır fakat motor bulamıyorum motor hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz izmirde olduğunuzu okudum izmirde nerelerde bulurum çıkma yada sıffır olarak bunları bana söylüyebilirmisiniz kanat boyları 65 cm yarıcap yaklaşık 75 cm lütfen cvabınızı beklıyorum

sayın abdulvatan ben dokuzeylül universitesi makine 2.sınıftayım proje dersimizde proje olarak rüzgar tirbinini sectim herşey hazır fakat motor bulamıyorum motor hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz izmirde olduğunuzu okudum izmirde nerelerde bulurum çıkma yada sıffır olarak bunları bana söylüyebilirmisiniz kanat boyları 65 cm yarıcap yaklaşık 75 cm lütfen cvabınızı beklıyorum

Sn.hilem ,
ikinci el bölümüne bakabilirsiniz

hilem sen kaç watlık düşünüyorsun? dcmotor ac motor ilk önce bubilmem lazım ametek dc motor var bende 20 voltluk sana değerlerini vereyim. düşünürsen k
rpm(devir) 420 açık devre voltajı 14.volt kısadevre akımı 14 ah
'' 620 '' '' '' 20.volt '' '' 21ah
'' 1000 '' '' '' 32.5volt '' '' 26ah ametek dc motor var ama ben iş icabı başka ildeyim eğer düşünürsen sana yollarım

arkadaşım 1 tane 7812 alarak takabilirsin adındanda anlaşılabileceği gibi 7812 12 volt verir

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri