220 giriş 380 çıkış veren bir cihaz varmıdır

sonbeg

Üye
arkadaşlar bi iş yerinde 220 volt var bana 380 volt lazım bazı cihazları çalıştırmak için kablo cekmek biraz zor onun için ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilirmisiniz.. Şimdiden teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn.sonbeg,gerekli olan 380 V gerilim bir fazlı ise,220/380 V yeterli güçte bir trafo ile işinizi görebilirsiniz.3 fazlı gerilime ihtiyacınız varsa çalışacak cihazınızın gücüne ve önemine göre çeşitli çözüm yolları vardır.teknobilim74 arkadaşın öneriside bunlardan pahalı olan bir seçenektir.

evet 1 faz giriş 3 faz çıkışlı inverterler var
genelde 3 faz motorları 1fazlı tesislerde kullanmak içindir.
güçleride genelde 2.2 kw ı geçmiyor.

var ,bende hatırlıyorum şefim, baya bi elektronik aksamlı pahalı bişeye benziyor yanlız.!!!

Tek faz ise en iyi çözüm tknsyn arkadaşın önerisi üç fazlı çıkış isteniyorsa pratik bir çözümde motor generatör grubu olabilir. 220 volt motor miline bağlı 3 faz 380 volt generatör bağlayıp motoru döndürdüğünüzde diğer taraftan 3 faz alınır. ama motor gücü %30 daha büyük olmalı. kayıplardan dolayı.

Invertör derken şubuda unutmasakmı, 1faz/220 volt girişli cıhazlar, çıkısda da 3 faz/220 volt gerilim verir. Motorlarda yıldız yerıne üçgen baglanarak , 3 faz 220 voltda çalışması sağlanır. Tabi, bu 220 volt arkadasın işini görecekse,,,

cıhazları calıstırmak derken bırden fazla motor calıstırma gıbı bı olasılıgın var gıbı gozukuyor
eger işyerlerınde 380 voltgerılım gereksınımı varsa ve bu enerjıden bırkac sıstem calıstırılıcaksa mutlak saglıklı bı dagıtım sıstemınden besleme yapılması gerekır

220 volt enerjıden 380 volt elde etmek gıbı bı ugrası senı kablo cekmeden daha cok ugrastıracagı için yapacagın en ıyı iş calıstıracagın sıstemlerın yakınına sıstemlerın gereksınımı kapsamında bır dagıtım panosu yerlestırmen olacaktır

bu durumlarda kablo cekmek gıbı kulfetlerden kacınmak dogru olmaz aksı takdırde cıkacak herhangı bır terslık sonucunda dırek sorumlunun sen olacagınıda goz ardı etme
kolay gelsın iyi calısmalar

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı

Tek faz ise en iyi çözüm tknsyn arkadaşın önerisi üç fazlı çıkış isteniyorsa pratik bir çözümde motor generatör grubu olabilir. 220 volt motor miline bağlı 3 faz 380 volt generatör bağlayıp motoru döndürdüğünüzde diğer taraftan 3 faz alınır. ama motor gücü 0 daha büyük olmalı. kayıplardan dolayı.
hocam elektonik aksamlı 50cm3 bi kutu içinde tek fazı 380 volta çeviren bi alet olduğunu biliyorum.hatırlatayım dedim tekrardan,daha kolay bi çözüm olmazmı..ama fiyatııda bilmiyorum inan.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri