220 ac motor sesi

Hocam çalışma ve durma seslerini de çektim.
https://youtube.com/shorts/wyCSGWSvTfs

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Platinli merkez kaçlı motor! Ne işe yararmis hiç görmedim duymadım. Bence fan kapağa sürtüyor

Platinli merkez kaçlı motor! Ne işe yararmis hiç görmedim duymadım. Bence fan kapağa sürtüyor

Dostum platin merkezkac merkezde yayli bir aparat var. Motor devir aldiginda merkezkac kuvveti ile bu mekanizma kontak degistiriyor. Bu bir cesit elektromekanik starter gibi dusun. Tam devre ulasinca yardimci sargiya bagli kapasitoru ayiriyor.

Sistem bundan ibaret.

Aparat ve anahtar asagidaki malzeme.

images (1).jpeg

Dostum platin merkezkac merkezde yayli bir aparat var. Motor devir aldiginda merkezkac kuvveti ile bu mekanizma kontak degistiriyor. Bu bir cesit elektromekanik starter gibi dusun. Tam devre ulasinca yardimci sargiya bagli kapasitoru ayiriyor.

Sistem bundan ibaret.

Aparat ve anahtar asagidaki malzeme.

Ekli dosyayı görüntüle 71583
Hocam tam bozulacak bişey mis. Sürekli durup kalkan bir motorda hiç ömürlü gelmedi bana

Hocam tam bozulacak bişey mis. Sürekli durup kalkan bir motorda hiç ömürlü gelmedi bana

Evet. Aynen oyle. Benimde elimde amerikan bir vakum pompasi var. Merkezkac roleli. Ara sira takili kaliyor durdurmasam motor kavrulacak. Icini acip bakmam lazim eriniyorum.

Genelde bu tur alengirli isler amerikan cihazlarda goruyorum.

Platın denen, pıyasada, merkez kac anahtara verıen ısımdır., motor anma devrıne ulaşdıgında , yardımcı sargı ve ılk hareket kondansatörunun devreden cıkartan anahtar/sıvıç, palet dir..

Millet ne güzel motorlarla fantezi yapıyor biz sanayide 70 yaşında motorlari adam etmeye çalışıyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG_20210204_142603.jpg
    IMG_20210204_142603.jpg
    200.7 KB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular