220 ac motor sesi

Bepo-san

Üye
Arkadaşlar bu gün bi motor aldım klemens kutusu kırık geldi. Mili döndürürken hafif ses geliyor sürtme gibi video ekliyorum normal midir? İlk defa bir motor alıyorum bilgim yok. Acil diye başlık açmak kurallara aykırı mı bilmiyorum ama biraz acil arkadaşlar kusura bakmayın?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam mili kasaya bağlayan iki rulman var ses onlardan geliyor indüksiyon motorlarda başka mekanik bir bağlantı olmaz.

peki ses normal mi hocam rulman bozuk mu demek oluyor çıt çıt ses geliyor. iade etmeli miyim

Son düzenleme:
Ses normal değil muhtemelen rulman bilya ezmiş yada uzun süre yatmış motor hareketsiz. Fiyatı uyguna aldıysanız rulman değişimi çok maliyetli olmaz. Motora elektrik verip çalıştırdınız mı? Çalışır durumdaysa rulman değişimi kurtarır sizi

yok çalıştırmadım iade ediyorum. sıfır aldığım üründe uğraşmak istemedim. teşekkür ederim yardımlarınız için

Motorun çevirdiğiniz milin tam arkasında kapak var. Kapağın altında fan var. Genelde bu tür sesler bu fanın kapağa sürtme sesi gibi geldi.

Gelen ses motor içinden mi yoksa arkadan mı geliyor teşhis edermisiniz? Bundan emin olalım.

hocam aldığım firma bulunduğum şehirdeymiş ben de gidip insan gibi derdimi anlatıp çözüm bulayım dedim. ordaki arkadaşlar motora baktı o ses platinli olduğundan geliyor dedi. Ne demek bilmiyorum. oradaki duran başka bir motora baktık temiz dönüyordu dedim bu temiz dönüyor neden benimki böyle dedi o 380 volt. motoru çalıştırdı sıkıntısız çalıştı. yine ge gönlüm olsun diye sıfır kutudan yeni bir motor çıkarıp verdiler. o da aynı şekilde ses çıkarıyor. sanırım ses normal

Ne platiniymiş o merak ettim.

Merkezkaç anahtar mı var acaba?

Ne platiniymiş o merak ettim.

Merkezkaç anahtar mı var acaba?
Hocam motorun modeli gamak mkd 90 sl 2b 2.2 kw 3000 devir. merkezkaç anahtarı var sanırım.
İnternete platin motor yazınca volt markasının platin merkazkaç anahtarları falan çıkıyor. Ses motor çalıştıktan sonra kesiliyor motoru kapatınca çıt çıt çıt değip susuyor. Yarın çalışma sesini de atarım hocam.

Evet motorun ozelliklerine baktim meekezkac rolesi varmis. Surtunme bu roleden gelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri