22 kw motor yıldız üçgen yol verme

arkadaslar bır soru kafama takıldı hatta arkadaslarda tartıstık.motor 22 kw yıldı ucgen yol vermelı motor ucgene cektıgınde tam yukte 20 amper cektıgını gordum nasıl gordum pano ıcındekı klemensten yanı motor ucları klemensınden 6 adet ucumuzun bırer bırer olctum 20 a mper cekıyor bu ndemek motorumuzun cektıgı toplam guc 20 amperdır dogrumu arkadaslar bu benım fıkrım arkadasların fıkrı ıse 20+20 =40 amper cekıyor dıye benımle ıdalastılar acıl cevaplarınızı beklıyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ayrıca arkadaslar ana salter cıkısında 80 amper olctuk dıyorlar sızce normal m ben fazın bırını olctugumde 20 amper cekıyor sızce motor toplam cektıgı akım hangısıdır

22 Kw motorun nominal akımı 44 Amper,sizde diyorsunuz motor yıldız üçgen çalışıyor.Motora iki farklı hat gidiyor.1.hat L kontaktöründen 3 kablo ,2.hat üçgen kontaktöründen 3 kablo ,1.hattın her kablosundan ölçtüğünüz akım ile ikinci hattın kablolarından ölçtüğünüz akım birbirine eşdeğer.yani 1.hat ile 2. hattan geçen akımların toplamı 40 amper .Siz doğru ölçmüşsünüz arkadaşlarınızda haklı.

yumuşak yol verici takın en güzeli tek kabladan ölçüm yaparsınız

sn elektrik 83 sizin ölçümleriniz gayet normal.motorda bir sorun yok.ancak toplam akım ölçme mantığınız hatalı.toplam akım ölçtüğünüz akımın kök 3 katı kadar fazla olmalıdır. yani 1,73x20 buda 34,6amper olur.diğer ölçülen 80 amper akım olayını anlayamadım.atladığınız bir yer olmalı ya aynı panodan başka yerlere de besleme gidiyordur yada motorun ilk kalkınma anında ölçmüşsünüzdür.ana şalter çıkışında başka bir yük yoksa ampermetrede gördüğünüz değer ilk kalkınma anı hariç 34,6 amper olmsı gerekir.

Sayın rezistans usta
pano ıcındekı klemensten yanı motor ucları klemensınden 6 adet ucumuzun bırer bırer olctum 20 amper cekıyor
o her fazdan çekilen 40 A akım, kontaktörlerden öncesi yani şalterden sonrası için elektrik 83 kontakörlerden sonrası için diyor.Yıldız üçgende motora iki hat kablo gittiği için her hattan 20 A gidiyor.Toplamda 40 A.

y ^ mi kaldı abii ya dimi

ölçülen 20 amper motorun 6bobininden 1 isinin çektiği akımdır motora bağlanan 6 kabladan birbiriyle kısa devre gösteren yani 2 kabloda pense ampermetre takılırsa 44 ampr asagı yukarı çeker yükte 22 kW 80 amper çekmez bir yanlışlık var

arkadaslar bır soru kafama takıldı hatta arkadaslarda tartıstık.motor 22 kw yıldı ucgen yol vermelı motor ucgene cektıgınde tam yukte 20 amper cektıgını gordum nasıl gordum pano ıcındekı klemensten yanı motor ucları klemensınden 6 adet ucumuzun bırer bırer olctum 20 a mper cekıyor bu ndemek motorumuzun cektıgı toplam guc 20 amperdır dogrumu arkadaslar bu benım fıkrım arkadasların fıkrı ıse 20+20 =40 amper cekıyor dıye benımle ıdalastılar acıl cevaplarınızı beklıyorum
lvwd0.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri