20x20 işleme alanı mini router

freedom33

Üye
1-saç kalınlığı 5mm (laser kesim)
2-16 mm krom kaplı mil 150 cm ortalama
3-vidalı miller 16-5 hatve (sanırım trapez emin değilim)
4-somun delrin malzemeden
sistem komple bitince tekrar fotolarını paylaşırım.

Güzel çalışma tebrikler, bitmiş halinide yakında görürüz umarım;
Köprü ve Z ekseni kaç kg geliyor merak ettim.

Sac çok kalın değil mi ? 5 mm çok ağır olmaz mı ? Gerçi ağır olunca da titremez kolay kolay

Aslında solid çizimini 4mm ye göre yapmıştım,ama dışarıya iş yaptırmak o kadar zor ki,adama diyorum bu çizim laserde kesilecek bana kaç adet diye soruyor:)1 tane diyince 1 hafta sonraya gün alıyorsunuz,tam günü geliyor bu seferde elimizde 4mm yok 5mm kesicez diyor,bütün çizim allak bullak oluyor tabi,beklememek için tamam dedim kesilsin.Sizin için z eksenini yarın tartarım:)Makina küçük olunca z ekseni biraz büyük görünüyor ama kapalı tip rulmanların ölçüsü malesef bu kadar küçültmeme imkan tanıdı.

Bizim buralarda da aynı dert var. Tek tük ufak işleri önemsemiyorlar. Yaparım diyende bir dünya para istiyor. İşten anlamasak dolandıracaklar :)

Makine çok güzel olmuş Bu kadar özenle yapılmış bir makineye derlin olmamış gibi. Trapez vidalar için somun olmadığını için mi derlin kullandınız ? Yoksa boşluksuz olsun diye mi kullandınız ?

Güzel çalışma oluyor, bitince metalleri Hammerton boya ile boyarsanız harika olur. İyi çalışmalar.

Biraz maliyetten birazda kendim tornada klavuz açtığım delrin malzemenin olabilirliğini kontrol etmek için(kayseri).Teşekkür ederim gkay,evet güzel bir boya atıcam ama bir düşüncem daha var oda parçaları krom kaplatmak,çok fazla maliyetli olacağını düşünmüyorum sanırım ağırlığa göre para alıyorlarmış.Köprü ve z ekseni ağırlığı ortalama 600 gr.(ramertürk)

kasa kısmı ilgimi çekti. güzel olmuş

Biraz maliyetten birazda kendim tornada klavuz açtığım delrin malzemenin olabilirliğini kontrol etmek için(kayseri).Teşekkür ederim gkay,evet güzel bir boya atıcam ama bir düşüncem daha var oda parçaları krom kaplatmak,çok fazla maliyetli olacağını düşünmüyorum sanırım ağırlığa göre para alıyorlarmış.Köprü ve z ekseni ağırlığı ortalama 600 gr.(ramertürk)

Düşündüğüm kadar ağır değilmiş o zaman.:)

Bitmiş halini bekliyoruz.

üstad çalışmalar harika olmuş tebrik ederim keşke biraz daha alt şaseyi büyük yapsaydınız :) ama tebrik ederim çok güzel olmuş

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri