2020 pnömatik vize ödevi

Soru
Pandemi döneminde COVID-19 hastalığının bulaş yollarının azaltılması amacı ile hem içeriden hem de dışarıdan ayakla kumandayla açılan tamamen pnömatik olarak kontrol edilen bir kapı mekanizması tasarlanmak istenmektedir. Sistemin güvenli bir şekilde çalışması yaralanmaların önüne geçilmesi açısından önemlidir. Kapının açılma ve kapanma hızının ayarlanabilmesi istenmektedir. Buna göre;
- Pnömatik devre tasarımını yapınız ve A4 kağıdına kurşun kalem ile çiziniz.
- Devre elemanlarını numaralandırıp numaralara göre parçaların tablosunu oluşturunuz.
- Pnömatik devrenizi kapı üzerinde nasıl monte edersiniz? Serbest el çizimi ile izometrik olarak çiziniz. (Yarım açık bir kapı ve kullandığınız elemanların konumlandırmalarını çizmeniz yeterlidir. Hortum bağlantılarını ve hava kaynağını göstermenize gerek yoktur.)

nasıl yani hocam yeni üye oldum anlamadım ne demek istediğinizi

sami hoca şunu demek istiyor "sen ödevini yapmaya başla, çözemediğin takıldığın yerde biz sana yardımcı oluruz" .

üstadım haklısın fakat ödevin süresi sadece bir gün. Derslere katılım olmadığı için hocamız böyle bir yola başvurmuş. Yeni evli olduğum ve ikinci üniversitem olduğu için markette çalışıyorum bi yandan o sebeple dersleri izleyemedim. fluıdSIM ı bi günde anlamam mümkün mü sizce
ilk iki maddeyi yapıp 50 60 almaya razıyım şu an finalde toparlarım diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri