200x75 Cnc revizyonu başlasın( Tuğcu çöpünü adam ediyorum)

Kart eksen çıkışını yakarsın geçici olarak kullanılabilir ama uzun sürede olmaz
Şahin rulmanı aradım Bilgi almak amaçlı İlker abi de eksen çıkış çoklayıcı var dedi ondan kullanabilirsin diye Peki o çözüm olur mu ? Yada direk A eksenine bi sürücüyü bağlayıp slave mi yapsam

Sürücü benimkiyle aynı. O kartı hız ayarlı bağlaman için AliExpress den bir çevirici parça Alman lazıım. Pwm yi 0-10 çevirici...

Selam Ömer kardeşim. Malesef kartın hız ayarını yapamaz çünkü o özelliği yok. Sürücüleri tek eksen çıkışına bağlamana gerek yok. 4. motoru yani Y eksenine bağladığın ikinci motoru örneğin kart üzerindeki A eksen çıkışına bağla. Mach3-Config-Slave axis sekmesine tıkla ordan da Y eksenine Slave A axis 'e tıkla işlem tamamdır. Y eksenindeki iki motor aynı anda hareket edecektir.

Selam Ömer kardeşim. Malesef kartın hız ayarını yapamaz çünkü o özelliği yok. Sürücüleri tek eksen çıkışına bağlamana gerek yok. 4. motoru yani Y eksenine bağladığın ikinci motoru örneğin kart üzerindeki A eksen çıkışına bağla. Mach3-Config-Slave axis sekmesine tıkla ordan da Y eksenine Slave A axis 'e tıkla işlem tamamdır. Y eksenindeki iki motor aynı anda hareket edecektir.
Beklediğim cevap çok teşekkür ederim
Dediğiniz gibi yapmaya karar verdiğim , 2. Motoru slave ile bağlayıp kullanmak daha mantıklı geldi

Sürücü benimkiyle aynı. O kartı hız ayarlı bağlaman için AliExpress den bir çevirici parça Alman lazıım. Pwm yi 0-10 çevirici...

İşte bu süper oldu özelden yazıyorum abi hemen

Dün akşam X ve Z ekseni çalışma parçalarını söküp komple yağdan arındırıp temizledim bakımlarını yaptım, streçleyip kenara ayırdım,

Y ekseni için step motorlar takıldı ve köprünün mille bağlantı parçaları kaynakla yerine takılarak taşşşşşş gibi bir çalışan köprü elde ettim, zerre oynamıyor ve en ufak bir esneme bile Yok.

Bu akşamda gövdeyi selülozik boya ve sprayle güzelce boyayacağım
969D34ED-2DBC-4C26-BB47-82635BC4E21D.jpeg
F3DFA3CD-320A-4257-B8A4-B4FFC72F72D7.jpeg
468BB929-2AC2-4D6F-893D-514FCA7E9CDB.jpeg
4553D1DB-C4BA-4BDC-912F-0E771A7636E9.jpeg
16DDC8AC-1C2B-4407-97D9-35580C32BE47.jpeg
96C82D9B-E216-45F3-A14C-F9BC8B6F1CCE.jpeg
BAC9F23C-46D3-4423-A7DC-5DD7F13464E1.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
O değil de firma ne diyor? (Tuğcu) @Ömer Elden @Kurt_Kurt
Daha önceden söyledim içime sinmiyordu çalışması ama bu paraya bu muhabbeti işte standart, kafaya koydum kendim yapıcam dedim, çünkü bir işin içine sinmesi için kendin yapacaksın onu biliyorum

şu köprüde ki tuğcu cnc yazan yeri de plexiglassla kapat ne de olsa senin eserin oldu :)

Boyayı akşam atınca direk Orayı kendi zıpkın markam olan VocalSub ile kapatacağım

Vidalı milin köprü bağlantısını sök. Boşta makinayı ittir. Yağlı ise rahat ilerlemesi lazım. Kaynak vs yamultup kastırma yapmış olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri