2000W Metal Halide Balast Bağlantısı

YUKSEL14

Üye
merhaba arkadaşlar,

çalıştığım yerde yeni aydınlatma ürünleri olarak 2000 w metal halide projektörler takıyoruz. yanlız bu projektörlere ait balastları ilk defa görüyorum. ELT VHI 200/38-40-4 tipinde balastın üzerindeki diyagramdan bir şey anlamadım. bağlantısı hakkında acil olarak yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şemayı çizip gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

sema bu ama kablo bağlantılarını çözemedim

3 fazlı kaynaktan monofaze çıkış alıp balasta bağlıyorsunuz.ampülede balasttan kablo.lamba ve balastın nötrleri ortak.

merhaba arkadaşlar,

çalıştığım yerde yeni aydınlatma ürünleri olarak 2000 w metal halide projektörler takıyoruz. yanlız bu projektörlere ait balastları ilk defa görüyorum. ELT VHI 200/38-40-4 tipinde balastın üzerindeki diyagramdan bir şey anlamadım. bağlantısı hakkında acil olarak yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

anlamadığınız noktayı belirtir misiniz?

ateşleyiciniz ve balastınız 380V ile çalışıyor.

soldaki şekil balastı, ortadaki ise ateşleyiciyi temsil ediyor

3 fazlı sistemin bir fazını L1 balasta, diğer fazı L2 ise ateşleyici ve lambaya giriyorsunuz.

L1' in olduğu yerde 380 ve 400 yazmış. kafan karışmasın. senin şebeken hangisi ise o ucu kullanacaksın. yani 380V ise balastın 380V girişini kullanacaksın, diğer uc (400V) boş kalacak.

anlamadığınız noktayı belirtir misiniz?

ateşleyiciniz ve balastınız 380V ile çalışıyor.

soldaki şekil balastı, ortadaki ise ateşleyiciyi temsil ediyor

3 fazlı sistemin bir fazını L1 balasta, diğer fazı L2 ise ateşleyici ve lambaya giriyorsunuz.

L1' in olduğu yerde 380 ve 400 yazmış. kafan karışmasın. senin şebeken hangisi ise o ucu kullanacaksın. yani 380V ise balastın 380V girişini kullanacaksın, diğer uc (400V) boş kalacak.

L2 Faz değil nötr balasttan ignitöre oradan da lambaya bağlantı göstermiş.Kaynak 3 fazlı R,S,T beslenen armatürler için 3 faz demiş.380V ile besleniyorsa diğer 2 faz nerede?3 fazlı ampül gören var mı bu arada?

İki faz ile (L1-L2) besleme konusunda karışıklık olmuş olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri