2000 KW Trafo Şartnamesi Lazım?

bicik433

Üye
Öncelikle merhabalar elinde 2000KW (herhalde özel transformatör grubuna giriyor) elinde olan varsa bana teknik şartnamesini gönderebilirmi yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
OG / AG mi ? OG / OG mi ? yağlı / kuru hangisi ? Tedaş şartnamelerine baktınızmı ?

tedaş şart namelerinden faydalanabilirsin değişmediyse 99 myd şartnamesi ,tabi trafo genleşme depoluysa ama tedaşın sitesine gir bulursun ordan herşeyi...

cevaplarınız için teşekkürler ayrıntılı araştırıp size döneceğim

arkadaşlar trafomuz 2000kw gücünde yağlı tip OG-AG olacak şekilde içinde kesici ayırıcı hücre panoları vs vs olacak şekilde bir teknik şartname arıyorum bikaç yerden buldum ama 2000kw değil o yüzden tam bir çalışma yapmam lazım yardımlarınızı bekliorum ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Öncelikle,2000 kw değil,2000 kva olarak şartnamenzi düzeltmeniz gerekir.2500 kva ya ka-
dar olan trafolar arasında fazla bir özelllik farkı yoktur.Kendinizi fazla zorlamadan,elinizde,
1000-1600 kva şartnameler var ise,onlardan yararlanmanız ve rakamları değiştirmeniz ye-
terlidir.Daha önceki önerilerimiz geçerlidir ( Tedaş ana sayfa vs. ).

öncelikle yorumun için teşekkürler bikaç yerden teknik şartname indirdim sizin dediğiniz yerde (tedaş'ın ana sayfası gibi ) elinizde 1600 kva şartnamesi varsa gönderebilirmisiniz.Birde hangi kısımlarda oynama yapmam gerekiyor trafonun gücü, kablo kesitleri, kesici çeşidi,baralar vs bu konuda ilk tecrübem olacak kendim elektrik teknikeriyim bu arada beni biraz aştı bu konu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Öncelikle kuru tip,ikinci olarak hermetik tip,üçüncü sırada yağlı tip seçmenizi öneririm.ONAN / ONAF olmasında yarar var.emo ve vekmar adreslerinden yararlanabilirsiniz.Trafo firmalarından da isteyebi-
lirsiniz.

Son düzenleme:
Ek olarak;

Kuru tip trafoda, ortamınızı bilmemekle birlikte, ortam için, soğutma sistemi kurmanız gerekebilir. Göz önünde bulundurmanızda yarar var bu durumu....
Kolay gelsin.

Öncelikle kuru tip,ikinci olarak hermetik tip,üçüncü sırada yağlı tip seçmenizi öneririm.ONAN / ONAF olmasında yarar var.emo ve vekmar adreslerinden yararlanabilirsiniz.Trafo firmalarından da isteyebi-
lirsiniz.

Trafomuz bina tipi olacak ve bence de kuru tip trafonun soğutulması içinde ayriyetten soğutucu fanların eklenmesi gerekebilir bence yağlı tip trafo daha avantajlı gibi geldi ama birde bunun teknik şartnamesini bulabilsem :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri