200/5 akım atrafosunun çıkışındaki 5amperi 0-20ma nasıl cevirebilirim?

enezli

Üye
90kw bir asenkron motor var. 90 ila135amper aralığında calışıyor.90amperde 1 135amperde 20ma çıkış almam gerekiyor ne yapmam gerekiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Akım trafo oranını büyüterek çözebilirsin ama ne için kullanacağına bağlı..

altivar 28 hız kontrol cihazının inpuls girişine bağlayıp diğer bir motorun devrini kontrol etmek istiyorum.

Bu dokuman yardımcı olabilir.

Ekli dosyalar

• TA_TV_TR.pdf
    39.2 KB · Görüntüleme: 177
Moderatör tarafında düzenlendi:
transdüserle 0 20ma almak mümkün ama giriş amperi ile cıkışamperi sabit .cıkış pals'ın değiştirilebilir olması gerekiyor.cünkü 95A ile 135A arasıdaki değerlere karşılık 1 ma alabilmem gerekiyor.sebebi 90kw lık motor yaptığı üretime bağlı bazen sürekli 95a%+-5 veya bazen sürekli 135%+-5 calışıyor

sesli dusunuyorum.
bence eger akim yuke gore hizli bir sekilde degisecekse kontrolcu kullanmak gerekir.
eger elle akim degistirilebiliyorsa, mesela 555 kullanip, harici direncle ort degeri degistirmek aklima geliyor.

Öncelikle 90 kW kırıcı, ezici, kesici, parçalayıcı..... gibi bir motor; ve hız kontrol cihazı ile bu motorun girişini (beslemesini) kontrol etmekmi istiyorsunuz?
Yada fan, pompa..... gibi bir motor; hız kontrol ile sabit debi, basınç..... ayarı fana mı yapmak istiyorsunuz ?
Sadece yukarıda söylediğiniz kadar işi yapmak için programlanabilir bir sinyal dönüştürücü kullanmanız yeterlidir. (Transducer, transmitter) katolaglarda çok marka ve model bulabilirsiniz. Ben Klemsan yada emko markayı bu iş için tercih ederim.

edremit ilk söylediğin doğru bu bir kırıcı motoru bunun beslemesini kontrol etmek istiyorum.şu anki çalışma elimko dijital ampermetre ile ac kapa şeklinde.ben oransal olarak yapmak istiyorum.trasmiterleri yakından inceleme fırsatım olmadı.elimkonun sitesindede ayrıntılarına girmiyor veya ben bulamadım .....

K
enezli ' Alıntı:
edremit ilk söylediğin doğru bu bir kırıcı motoru bunun beslemesini kontrol etmek istiyorum.şu anki çalışma elimko dijital ampermetre ile ac kapa şeklinde.ben oransal olarak yapmak istiyorum.trasmiterleri yakından inceleme fırsatım olmadı.elimkonun sitesindede ayrıntılarına girmiyor veya ben bulamadım .....
Kusura bakma evde tadilat var PC devre dışı işyerinde fazla zamanım olmuyor.
İnşallah Önümüzdeki hafta detaylı olarak konuyu tartışırız. Otomasyon için güzel bir örnek olacak. 10-12 sene önce bu kadar gelişmiş transmitterler olmadığı için mekanik olarak aynı işi yapan devreler ile uğraşıyorduk şimdi çok daha esnek elemanlara sahibiz. Bu pano yetişecek konu başlığı altında mermer kesme makinası için PLC ile benzer uygulamayı yapan bir arkadaş var. Bir göz atarsan iyi olur. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri