20 sn çalışıyor 3 sn duruyor

Birde aklıma geldi. Kompresörü durdurmak için sisteminize alçak basınç prezostatı koymalısınız. İki evaporatörde soğutma ihtiyacı kalmadığında iki selonoid kapattığında emme basıncı sıfıra inecektir. Bu konumda kompresör çalışmayı durdurmalıdır.

Bu görevi yerine getirmesi için sisteme alçak basınç prezostatı takmalısınız. Bu prezostat manual ayarlı bir model olmalı. sistemin en yüksek çalışma basıncı ile sıfır basınç arasında ayar yapılabilmeli.

Kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çok özür dilerim serkan hocam galiba tam anlayamadım. Şimdi ben deneme yaparken yolun açık olması gerektiğine göre sürekli 220v vererek mi çalıştırmam gerekecek?

Mantıken ben ne zaman 220v verirsem o zaman hattı kapatacak olan valfden almam gerekmiyor muydu?

Diğer sırada bekleyen sorumda tam olarak buydu :) diyecektim ki hocam, bu iki selenoidde kapandı mı nasıl motoru yakmadan devam edeceğiz :)

Normalde kapalı selonoidler de enerji vermediğiniz konumda selonoid yolu kapalıdır gaz akışı olmaz. Gaz akışı için thermostat yada control elemanınızdan voltaj gelip bobini çektirecek ve gaz akışına izin verecek. Bu şekilde soğutma başlayacak.

Evet cihaz çalışırken sürekli enerjili olmak zorunda.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri