20 Bin DC Akım Nasıl Ölçülür?

bekocan

Üye
ustalar otomobillerdeki ateşleme bobinin bujilere verdiği değeri ölçmek istiyorum bunu nasıl ölçerim bir fikri olan varmı teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ölçmek istediğiniz 20000 volt olan gerilim mi bu sistemden akan akım mı gerilimi ölçmek için voltmetreye seri direnç bağlayarak ölçebilirsiniz(izolasyona dikkat etmeyi unutmadan.). akım için gerilim yüksek olduğundan direk ölçü aletine bağlamak yerine hall trasduserli bir ölçme sistemi kullanabilirsiniz.

ölçmek istediğiniz 20000 volt olan gerilim mi bu sistemden akan akım mı gerilimi ölçmek için voltmetreye seri direnç bağlayarak ölçebilirsiniz(izolasyona dikkat etmeyi unutmadan.). akım için gerilim yüksek olduğundan direk ölçü aletine bağlamak yerine hall trasduserli bir ölçme sistemi kullanabilirsiniz.
Sayın ustam bilindiği üzerine ölçü aletleri genelde 1000 volta kadar ölçme şansımız var. arızaları ölçü aletleri bulduğundan bundan yararlanmak istiyorum lakin sınır 1000 volt benim ölçü aletimin değeri örnek veriyorum 30000 bin değerli olmalı ki 30000 sıkalasına aldığımdan araç çalışırken ölçü aletimizin bir ucu şasede diğerinide buji kablolarının içindeki akım taşıan tellere iğne saplayarak diğer ucumuzu dedğdirdiğimizde ki bujilere yollanan akım değerini ölçmek istiyorum bunun için: nasıl direnç bağlamam lazım değerleri ne olmalı ki ölçü aletimize zarar vermesin daha detaylı bilği verirmisiniz teşekkürller.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri