20 adet s71200 haberleşmesi

zgrd

Üye
Merhaba,
20adet s71200 aynıağda tcp ip üzerinden birbine bağlı.Sorum şu;
1-plc lerden birindeki analog bilgiyi diğer 19 plc ye göndermek istiyorum?
nasıl yapabİlirim.
PUT GET LE AYNI ANDA HEPSİNE GÖNDERBİLİRMİYİM?
MODBUS SERVER KURSAM AYNI ANDA DİĞERLERİNE GÖNDEREBLİRMİYİM? Yardımlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,
20adet s71200 aynıağda tcp ip üzerinden birbine bağlı.Sorum şu;
1-plc lerden birindeki analog bilgiyi diğer 19 plc ye göndermek istiyorum?
nasıl yapabİlirim.
PUT GET LE AYNI ANDA HEPSİNE GÖNDERBİLİRMİYİM?
MODBUS SERVER KURSAM AYNI ANDA DİĞERLERİNE GÖNDEREBLİRMİYİM? Yardımlarınızı bekliyorum
Zgrd Merhaba;
Put get her birri için ayrı ayrı yapmak gerekir en ideali modbus üzerinden çözersiniz.
Analog sinyal göndereceğiniz plc server diğerleri client olarak server üzerinden okurlar.

Kolay Gelsin

Son düzenleme:
plc1 put get yapıp plc 2 ye plc 2 den put get ile plc 3 şeklinde yapılabilirimi?
modbus tcp server connect ıd çıkıyor onu server ıd si olarak 1 yapıyorum,clientlarde connecret ıd leri 2,3,4 diye yapmam yeterli olurmu?basit çizimle bile olsa modbus tcp 3 plc için (1 server 2 client )örneğini paylaşabilen olursa net anlaşırlır.

plc1 put get yapıp plc 2 ye plc 2 den put get ile plc 3 şeklinde yapılabilirimi?
modbus tcp server connect ıd çıkıyor onu server ıd si olarak 1 yapıyorum,clientlarde connecret ıd leri 2,3,4 diye yapmam yeterli olurmu?basit çizimle bile olsa modbus tcp 3 plc için (1 server 2 client )örneğini paylaşabilen olursa net anlaşırlır.
Merhabalar;
plc1 put get yapıp plc 2 ye plc 2 den put get ile plc 3 şeklinde yapılabilirimi? Evet yapılır ama uğraşmanız gerekir.
Modbus için server ve client id leri her plc için aynı olabilir,aynı plc içine iki ayrı modbus bloğunda farklı id ler kullanılır..

Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri