2 yıllık myo bölüm secimi

en iyi meslek

• mekaronik nedir

Oy: 0 0.0%
  • en güzel meslek

Oy: 5 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

homesex66

Üye
arkadaşlar bu sene anadolu teknik lisesi elektrik elektronik bölümü otomasyon dalından mezun olcam 2yıllı okul okumak isityorum ama bölümlerin hangisinde daha rahat iş bulma imkanına sahip bilgilendirirmisniz

biyomedikal ciaz teknolojısi
mekatronik
elektronik haberleşme
hangisinin iş bulma imkanı daha iyi dir acıklarmısınız

Mekatronik okursan her gün lanet edersin, benim gibi otomasyon okursan her gün küfredersin :), elektronik haberleşme okursan belki yaşlanınca iş bulursun (piyasada aynı işi yapan farklı dal mezunu eleman çokluğundan dolayı)

biyomedikal de güzel okul bitince en kötü ihtimal hastanede çalışırsın odan olur rahat edersin ama bu senin yeteneklerine ve bilgine bağlı

İstediğin bölümlerin içeriklerini araştır, hangisi sana daha yatkınsa, ilgi alan giriyorsa, araştırmaktan ve kendini geliştirmekten zevk alacaksan o bölüme git. Elektroniğin her dalında iş görürsün yalnız sıradan olmamak şartııyla... Okul biter bitmez şuan nerdeyse hiç bir bölüm iş bulamaz zaten... okul zamanı kedini eğitecek yetiştirecek, hocalarınla irtibat halinde olacak, stajını bir çok öğrenci gibi naylon değil gerçekten referans olabilecek yerlerde yapacaksın, fırsat buldukçada kurslara gidip sertifika alacaksın, mümkün mertebe işini okul bitmeden öğrenci iken ayarlayacaksın... çünkü okul bitiminde iş aramak, ya da işsiz kalmak çok kötüdür... Bölüm olarak da benim tavsiyem biyomedikal... çünkü sağlık sektöründe sağlam para döner. Teknolojisi de güzeldir. Gördüğün gibi iş sende bitiyor, bölümde değil ama... Sağlıcakla...

arkadaşlarında belirttiği gibi Elektronik haberleşme yi seçiminin en sonuna bırak

birinci seçim biomedikal -temiz iştir rahattır
otomasyon - çok zevklidir iş alanı daha geniştir - sonuçta her fabrikanın otomasyon elektrikçisine ihtiyacı oluyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri