2 Potans ile Hız Ayarı Yapmak.

Balerin nedir hocam .[emoji848][emoji848]
hareketli silindir aşağı yukarı hareket eder malzeme çektiği zaman o yukarı kalktıkça merkezine bağlı olan potta makinanın geriden malzeme veren kısıma gerekli hızı verir makinanın senkron çalışmasını sağlar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Daha önceden,balerın/dancer deiğimiz mıle baglı 5 K.watlı potans, ile senkron / dancer kartı tabir ettiğimiz karta baglantı yapar, ayrıca operatörün önunde bulunan ana hız pot. unuda bu karta girerdik. Operatör makınaya bir hız verir. dancer silindiri kumasın gerginliğine göre hareket ettikçe, kumas boşaltan motorun hızda ona baglı değişirdi.
Daha sonra, ATV 32... modellerde bulunan bir özellıkle bu kartı kullanmadım. Dancer pot. unu sürücüdekı AI2 pot girişine girdim. Burayı ayrı simetrik + - 5 volt ile besledim. Operatör yıne aynı yerden ana hızı veriyor, ikinci pot da kumas gerginliğine göre boşaltıcı motora kumanda edıyordu.
Bu sistemi, ATV tanıtım semınerınde gelen egitmenlerle fikir görüşü yapmıstım Daha sonra beni arayıp bunun mümkün olabileceğini söyled,ler. Dancer kartı kullanmayı bıraktık.

Daha önceden,balerın/dancer deiğimiz mıle baglı 5 K.watlı potans, ile senkron / dancer kartı tabir ettiğimiz karta baglantı yapar, ayrıca operatörün önunde bulunan ana hız pot. unuda bu karta girerdik. Operatör makınaya bir hız verir. dancer silindiri kumasın gerginliğine göre hareket ettikçe, kumas boşaltan motorun hızda ona baglı değişirdi.
Daha sonra, ATV 32... modellerde bulunan bir özellıkle bu kartı kullanmadım. Dancer pot. unu sürücüdekı AI2 pot girişine girdim. Burayı ayrı simetrik + - 5 volt ile besledim. Operatör yıne aynı yerden ana hızı veriyor, ikinci pot da kumas gerginliğine göre boşaltıcı motora kumanda edıyordu.
Bu sistemi, ATV tanıtım semınerınde gelen egitmenlerle fikir görüşü yapmıstım Daha sonra beni arayıp bunun mümkün olabileceğini söyled,ler. Dancer kartı kullanmayı bıraktık.
zeybek usta sana bir şey danışmak istiyorum arkadaşın işe bakmak için atölyede invertör bağlamıştım altıvar 31 şimdi normalde onun işi için diyorum makina 2 parça ön ve arka 2 invertöre aynı ana referans hızını verdik takometre ile hızları ayarladığımız zaman makina eşit hızda gider 2. bir pot ile AI2 girişinden +referans verilip tensiyon ayarı yapılabiliyor bu balerin(dancer)ile daha hassas olur şimdi benim danışmak istediğim ben elimdeki ilk altivar31 in AOV (anolog)output cıkışını aktif etmek istedim 2. invertöre anolog cıkış vermek için orjinal ayarında bu cıkış kapalı AO1t parametresini 1OU yaparak çıkışı 0-10v olarak ayarladım ma olarakta ayarlanabiliyor bu AOV cıkışınıda DO parametresi veriyor bu parametreyi sadece OFR yaparak ayarlı çıkış alabildim başkatürlü ya direk 10 v veriyor yada vermiyor ama cıkışı OFR yapsamda invertöre 10v girdiğim halde invertör max frekensta çıkıştan sadece 7 v alabiliyorum bu konuda bir fikrin varmıdır yada fikri olan varmıdır lazım olduğundan değil ama kafama takıldı :)

Ekli dosyalar

• al31.JPG
    al31.JPG
    73.3 KB · Görüntüleme: 23
Birinci ınvertörün 0-10 çıkısını, ikinci invertörun AI1 ve com girişine (pot girişi )bagla. Birinci motor hızlandıkca aynı oranda ikincide hızlanacaktır. Balerın/dancerdekı pot da fark hızı yaratacakdır.Yalnız, hızlanma yavaslanma surelerını mumkun oldugunca sıfıra cek Senkron/dancer kartı kulanmamaızın nedeni, dancer miline baglı pot dar bir açıda oynıyacağından fark hızı az olacaktır, Kart bunu halleder, Veya, dancer milinden ince dişli zincir vasıtasıyla potun hareket açısını genişletmek gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri