2 Pici RS-485 ile haberleştirme Yardım

feyzo2

Üye
Benim 2 tane 16f877 'in haberleşmesini RS 485 ile yapmam lazım yapmak istediğim projeyi İSİS te çizip çalıştırmam lazım
Devrenin nasıl çalışacağını anlatayım... 1. picden 1 butonla bir sinyal yollayıp 2. pıcten bunu algılayıp LCD ekranda bu sinyalin geldiğini göstermem lazım.. Yani 1. picten gelen sinyal ile 2. picten ekrana "led yandı" yazmasını gerekiyor bununla ilgili araştırma yapıp duruyorum ama 485 i nasıl programlıcam nerden ayarlıcam hiç bilmiyorum :( bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu devreyi isis te çizip yollayabilecek varsa bu da olabilir hatta daha iyi olur YARDIMLARINI BEKLİYORUM.. Şimdiden teşekkürler

yardım ederiz tabiki. Projeyi ben yapacaksam ücret talep ederim.
ama senin yapmanda adım adım yardımcı olurum

teşekkürler maddi çıkarlar için yardım olmaz bn ticarette yapmıyorum. kusura bakma.

teşekkürler maddi çıkarlar için yardım olmaz bn ticarette yapmıyorum. kusura bakma.
sevgili feyzo,yardım alman icin ticaret yapmana gerek yok, devreyi hazır istemen hos degil. en azından yazdıklarını veya kendin yaptıklarını cizerek sorun ile beraber koysaydın senin bu ödevin ile ilgili gayretlerin oldugu ve bigiye ulasamadıgını görenler sana seve seve yardımcı olur ve bu sekilde bir tavır ile karsılasmassın..............

yardım ederiz tabiki. Projeyi ben yapacaksam ücret talep ederim.
ama senin yapmanda adım adım yardımcı olurum
arkadaşım projeyi ben yapacaksam, devreyi isiste çizip sana yollayacaksam ve sen bundan not alacaksan parayla yaparım niye değerli vaktimi sana harcayayım
?

ht2lgl dediği gibi sen hiç çaba harcamadan hazıra konmak istiyorsun ki bu yanlış! Sen bir çaba gösterseydin mesela içi denetleyiciyi isiste yerleştirseydin ben gene yardımcı olurum parasız. ama sen armut piş ağzıma düş diyorsun böyle olunca benimki gibi bir tepkiyle karşılaştın. senin istediğin projeyi yapmak benim 10 dk almaz ama bu işi senin öğrenmen gerekiyor ;)

Sen çiz devreyi yada başla ben gene yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Microcode studie hex dosyası olarak çıkarmıyo delircem :( kaç zamandır indirmediğim site kalmadı yok mu kimsede bunun düzgünce çalışanı ? :(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri