2 Motorlu kumanda problemi

Pasti

Üye
PROBLEM ŞÖYLE

2 Motor Var. 1. motor sürekli çalışacak. 1. motor çalışmadan kesinlikle 2. çalışmayacak.
2. motor ise 3 şekilde çalışacak;
3 kademeli Pako Şalter kullanabiliriz
1.Kademe- Start butonuna basılı durduğu sürece çalışacak.
2.Kademe- Start butonuna basıldığında motor 1 tur döndürecek. (sviçler vasıtasıyla 1 turu belirleyebiliriz.)
3.Kademe- Motor start basılınca çalışmaya başlayacak, stop a basılınca duracak

2. motora 1. motorun açık kontağından gir. kademe 2 ye bir fren sistemi birde sviç koy. mühürlemeyide 3. kademeden besle:)) çokmu kısa anlattım

Elimle çizdim program yok şu anda kullandığım bilgisayarda.
srzjz.jpg

Teşekkür ederim çok güzel.

bu nasıl soru
elektrik motoru butona basıca bir tur dönecek
soruyu hazırlayan cevaplasda bizde öğrensek.

tur sıwıcı motor oraya gelınce durur ıstersen başladıgı yere gerı manavra yapar basladıgı yerde tekrar durur bu senın elınde yanı cok zor deil ustam[/QUOTE
Bir tur demek rotorun statör içinde sadece 1 defa dönmesi. anlamında anlıyorum yukarda konuyu açan arkadaşın anlatımında. Sizin dediğiniz motorun bağlı olduğu mekanık sıstem a veya bir yolun bir tur dönmesi onda sorun yok...

- - - Updated - - -

tur sıwıcı motor oraya gelınce durur ıstersen başladıgı yere gerı manavra yapar basladıgı yerde tekrar durur bu senın elınde yanı cok zor deil ustam
Bir tur demek rotorun statör içinde sadece 1 defa dönmesi. anlamında anlıyorum yukarda konuyu açan arkadaşın anlatımında. Sizin dediğiniz motorun bağlı olduğu mekanık sıstem a veya bir yolun bir tur dönmesi onda sorun yok...

tur sıwıcı motor oraya gelınce durur ıstersen başladıgı yere gerı manavra yapar basladıgı yerde tekrar durur bu senın elınde yanı cok zor deil ustam[/QUOTE

- - - Updated - - -

o arkadaş motorun rotorunu kast etse gene aynı işlem yapılır sorun yok kardeşim

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri