2 Lambalı Vaviyen Çizimi

icemaker

Üye
Selam arkadaşlar, bir çizim yaptım ama doğrumu? Yardımcı olursanız sevinirim. Normal bir vaviyen tesisatı , sadece 2 lamba kumanda edilcek.

2drv0ud.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
seri bağlı lambalarda gerilimin yarısı düşeceği için sönük yanar.
çizim doğru fakat anahtarda kontakları göstermemişsin.dolayısı ile bilmeyen birisi bu şema ile
tesisatı yapamaz.

icemaker arkadaşım, kurduğun devre doğru fakat lambalar seri bağlı, bilinçli olarak seri bağladıysan mesele yok .bu şekliyle lambalar doğal olarak düşük vatta ışık verecektir diğer bir sakıncası ;bir lamba patladığında diğer lambada ışık vermeyecektir.selametle

sağolun, paralel nasıl bağlayabilirim acaba ? Googleden araştırdım ama böyle bir şema bulamadım.

buyur kardeşim yaptıgın çizimin parelel baglantısı

fv9v2e.jpg

çok sağol, herkese teşekkür ederim.

selam arkadaşlar ben komple bir evin herşey dahil tesisat şemasını istiyorum lütfen varsa bana bildirirseniz ben iç elektrikten anlamam ben tedaşçıyım yani benim işim genellikle og ile o yüzden ama çizilmiş şeması olursa yyaparım

Bu konu ile ilgili bir link göremedim.Paralel vaviyen dervesi görebilirmiyim.teşşekür ederim.

normal bir vaviyen devresine sadece tek yapman gereken 2.ci bir lambayı devreye paralel bağlamak,yoksa paralelin ne olduğunu bilmiyormusunuz?? hepsi bu tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri