2 kanal stero'u 5+1 kanal surrounda a çevirme yardım !

evren can

Üye
Sevgili üstatlarım .

Beni 2 kanal stero bir çıkışı 5 +1 surround a çevirmek ve 500w subwoofer çıkışı , ön sağ-ön sol 70 w , arka sağ-arka sol 70 w - ön 70 w hoparlör çıkışıveren bir devre atıyorum. tv ses çıkışlarına bağladığımda her hoparlörden güçlü ses derin bas almak istiyorum.Daha doğrusu tamamen filmin içnde olmak istiyorum :) bu devre çizme işinden anlamadığım için sizlere soruyorum.

Soruyu tam olarak doğu soramamış olabilirim cahilliğime verin. Yardımcı olusanız sevinirim.

Sevgili EVREN.
Bilmeniz gereken en önemli konu 5+1 sistemler tv yayınları üzerinden desteklenmez.normal tv kanallarını izlerken bu sistem 2+1 olarak çalışır.(left-right-subbass)
5+1 surround sistemleri ancak dvd.bluray oynatıcı veya play station gibi cihazlarla ve filmin bu formatta kayıt edilmiş olması şartıyla çalışır.ayrıca birçok filmin ses codec (ses sıkıştırma) yazılımı farklıdır.dolayıdıyla sizin yapmaya çalıştığınız sistem oldukça maliyetli ve fiziksel anlamda, gerçekten 5+1 kullanmanız için akustiği çok iyi oda seçmeniz gerekmektedir.evde ciddi bir kablo ve hoparlör kalabalığı meydana getirir.ev halkının bu durumu pek seveceği söylenemez.
zamanında bu sistemlere bi dünya para yatıranların çoğu tekrar stereo yaya geri döndü.size tavsiyem aşağıda linkini verdiğim cihazı bir incelemeniz olacaktır.ev için ideal bir sistem.selamlar.

[h=1]Creative SBS A320 2+1 Speaker[/h]
Creative SBS A320 2+1 Speaker - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri