2 Hareket Sensorü + Lamba

omermmi

Üye
İyi günler Hayırlı Akşamlar
Elektrik-Elektronik Öğrencisiyim öncelikle, fakat sorunu çözemedim.

Evimizin Kolidorunda bulunan 2 tane sensörlü bir dizi led spot ampüller var , bundan önce sensörler normal olarak çalısıyordu bir süre sonra bozuldu,Bende doğal olarak elektrikçiden hareket sensörü alarak değiştirmek istedim. fakat bağlantıyı yaptıktan sonra spotlar hiçbir şekilde sönmedi ,
rica etsem şemaya bakabilir misiniz nerede hata yapıyorum
092471cb-6f52-45b4-90be-bbfca2190547 (1).jpg

58d84abe-1b8f-4417-a965-7d7985b5c633.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi günler Hayırlı Akşamlar
Elektrik-Elektronik Öğrencisiyim öncelikle, fakat sorunu çözemedim.

Evimizin Kolidorunda bulunan 2 tane sensörlü bir dizi led spot ampüller var , bundan önce sensörler normal olarak çalısıyordu bir süre sonra bozuldu,Bende doğal olarak elektrikçiden hareket sensörü alarak değiştirmek istedim. fakat bağlantıyı yaptıktan sonra spotlar hiçbir şekilde sönmedi ,
rica etsem şemaya bakabilir misiniz nerede hata yapıyorum
Ekli dosyayı görüntüle 60774
Ekli dosyayı görüntüle 60775
Sensörleri tek tek devreden çıkartmayı deneyin. Sensörlerden biri arızalı olabilir. Bağlantılarınızı tekrar kontrol edin.

Aynen tek tek deneyin ve sensör sürelerini minimum a getirin. Sensörün üzerini de birşeyle kapatmanı öneririm.

Aynen tek tek deneyin ve sensör sürelerini minimum a getirin. Sensörün üzerini de birşeyle kapatmanı öneririm.

Sensör gece sürekli yanıyordu , biraz dinlendikten sonra çalışmaya başladı sensörleri tek tek kontrol edeyim ben.
Teşekkür ederim destek için , bağlantı peki doğru mu

Bağlantı doğru. Birde sensörün lambayı direk görmemesi gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri