2 Hareket Sensörü ile 1 Dizi Led Ampul bağlama

omermmi

Üye
Selamun Aleykum
Hayırlı Geceler Dostlar

Abimin evine kolidorda led ampüller var sensörlerden biri girişte diğeri ise sonda 2 hafta önce bir şekilde bağlantıyı yaptık
fakat bağlantıda bir hata olmalı ki bir süre sonra sensörlerden biri bozuldu. durum hakkında yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ediyorum.

bağlantıyı şu sekilde yaptık, Lambanın notr ile elektrik'den gelen notr N ucuna klemens'e bağladık ardından ampülden gelen fazı sensördeki Faz kısmına elektrik'den gelen fazı da aynı şekilde 3 girişe bağladık . devre bu şekilde calıstı ama bir süre sonra çakısma oldu sensörün biri yandı.

28fafd80-984a-494c-85b0-32949937d026.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
iki lambada aynı hatta bağlıysa fazlar çakışmış olabilir.

Selamun Aleykum
Hayırlı Geceler Dostlar

Abimin evine kolidorda led ampüller var sensörlerden biri girişte diğeri ise sonda 2 hafta önce bir şekilde bağlantıyı yaptık
fakat bağlantıda bir hata olmalı ki bir süre sonra sensörlerden biri bozuldu. durum hakkında yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ediyorum.

bağlantıyı şu sekilde yaptık, Lambanın notr ile elektrik'den gelen notr N ucuna klemens'e bağladık ardından ampülden gelen fazı sensördeki Faz kısmına elektrik'den gelen fazı da aynı şekilde 3 girişe bağladık . devre bu şekilde calıstı ama bir süre sonra çakısma oldu sensörün biri yandı.

Ekli dosyayı görüntüle 58364
2 haftadır yanmıyor mu anlamadım :)? Yaptığınız bağlantıyı çizebilir misiniz? Sensörler paralel bağlanacak zaten koridorda tek faz hattı vardır. NAsıl çakışma olabilir ki?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri