2 güç kaynağını paralel bağladım amper yükselmedi

İkisinin de çıkışına birer diyot koy ondan sonra paralel bagla
üstadım konuya pek aşina değilim , elimde bunlar var hangisinden kullanmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_20190626_202128.jpg
    IMG_20190626_202128.jpg
    200.8 KB · Görüntüleme: 38
şerit ışığını foto at ve metresini yaz hesaplasınlar

bu işlerden anlamıyorsan neden böyle bir işe giriştin, o kadar elektronik parçayla ne işin varr

kırmızı kağıda takılı siyah şeyler diyot, uçlarda beyaz gri çizgi var orası elektrik çıkış tarafı

bu işlerden anlamıyorsan neden böyle bir işe giriştin, o kadar elektronik parçayla ne işin varr

kırmızı kağıda takılı siyah şeyler diyot, uçlarda beyaz gri çizgi var orası elektrik çıkış tarafı
dostum bunlar zamanında ders için alındı ve hiç kullanılmadı belki işe yarar diye fotosunu çekip attım, bu kadar zor ise bu işe en iyisi yeni baştan kaliteli driver alıp yola devam etmek, herkese teşekkür ederim cevaplar için..

dediğin gibi ledlerin teknik dökümanlardaki değerlerine uygun bir şeyler alman uygun olur ve bu ledler çok çok çok iyi soğutulmalı biliyorsun

diyotu neden tavsiye ettin
diyotu bağladım lamba yanınca birden tamam dedim oldu bu, sonra farkettimki hiç bir farkı yokmuş ışık gözümü alınca amper yükseldi sanmıştım :) , ama diyot fikri mantıklı geldi ilk başta madem akımı geri çekiyor ozaman diyot bunu önler gibi düşünüyor insan, halbuki hiç bir etkisi olmaması gayet normal çünkü aynı devreden gene akıyor akım

diyotu bağladım lamba yanınca birden tamam dedim oldu bu, sonra farkettimki hiç bir farkı yokmuş ışık gözümü alınca amper yükseldi sanmıştım :) , ama diyot fikri mantıklı geldi ilk başta madem akımı geri çekiyor ozaman diyot bunu önler gibi düşünüyor insan, halbuki hiç bir etkisi olmaması gayet normal çünkü aynı devreden gene akıyor akım
diyot tek yonlü geçiş yapar ters polarmayi önler yükselteç gorevide yok

yetkili birisi konuyu silebilir, 2 ayrı 1120mA lik güç kaynağını birleştirip 2240 mA yapmak mümkün değil anlaşılan veya en azından bendeki güç kaynağı için.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri