2 Asenkron Motoru Zaman Ayarlı Olarak Döngüde Çalıştırma Devresi

Arkadaşlar selamlar.

START BUTONUNA BASILDIKTAN 5 SN SONRA 1.MOTOR ÇALIŞACAK,10 SN SONRA 1.MOTOR DURUP 2.MOTOR ÇALIŞACAK.10 SN SONRA 2.MOTOR DURACAK. 5 SN SONRA 1.MOTOR TEKRAR ÇALIŞACAK SİSTEM STOP BUTONUNA BASINCAYA KADAR BU ŞEKİLDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK.AMERİKAN SİSTEMİNE GÖRE KUMANDA VE GÜÇ DEVRESİNİ ÇİZİNİZ.

Şöyle bir sorum var.Devreyi EKTS'de çizdim ama döndüyü sağlayamadım.Resetleme işlemini yapmak için her zaman rölesini resetlemek gerekiyor sanırım, orda işler karışıyor.

Yarımcı olabilecek varsa, veya benzer bi projeden haberi olan varsa beni haberdar ederse çok sevineceğim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Simulasyonda çalışıyor kardeşim sen de bir göz atarsın,kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 20180216_152004.jpg
    20180216_152004.jpg
    88.5 KB · Görüntüleme: 176
Simulasyonda çalışıyor kardeşim sen de bir göz atarsın,kolay gelsin.

Akşama kadar düşünsem bulamazdım herhalde.İnceledim, anlaması bile zor.Ya da bi kaç adım ötesini görmeyi gerektirdiği için bana zor geldi kim bilir.

Çok teşekkür ederim.EKTS simülasyonunu da açıklamaları ile beraber hazırladım.Buraya da yükleyeyim benden sonra bakacak arkadaşlar da faydalansın.

Çok teşekkürler tekrar.

Ekli dosyalar

• EKUM 16 Subat 2018.esc
    34.4 KB · Görüntüleme: 68
Akşama kadar düşünsem bulamazdım herhalde.İnceledim, anlaması bile zor.Ya da bi kaç adım ötesini görmeyi gerektirdiği için bana zor geldi kim bilir.

Çok teşekkür ederim.EKTS simülasyonunu da açıklamaları ile beraber hazırladım.Buraya da yükleyeyim benden sonra bakacak arkadaşlar da faydalansın.

Çok teşekkürler tekrar.
Rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu,umarım işini görür. Yalnız anlayabilmen için üzerinde uğraşman,vakit harcaman gerek. Naçizane tavsiyem,eğer kendi kendine yapabilmeyi istiyorsan bunun üzerinde daha fazla durabilirsin,çünkü bu konularda problemlerin tek çözümü olmaz,belki farklı bir yöntem bulabilirsin ve bu senin motive olmanı sağlar,işini severek yapmana yardımcı olur. Başarılar.

Rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu,umarım işini görür. Yalnız anlayabilmen için üzerinde uğraşman,vakit harcaman gerek. Naçizane tavsiyem,eğer kendi kendine yapabilmeyi istiyorsan bunun üzerinde daha fazla durabilirsin,çünkü bu konularda problemlerin tek çözümü olmaz,belki farklı bir yöntem bulabilirsin ve bu senin motive olmanı sağlar,işini severek yapmana yardımcı olur. Başarılar.
Emeğinize sağlık. EKTS de çalışır. T2 zaman rölesi kapalı kontağını RL açık kontağının önüne koyarsanız gerçekte uygulamak da mümkün olur

Emeğinize sağlık. EKTS de çalışır. T2 zaman rölesi kapalı kontağını RL açık kontağının önüne koyarsanız gerçekte uygulamak da mümkün olur
Dediğiniz doğru,zaten maksat mühürlemeyi bozmak,rölenin kontağına seri bağlarsak ta pratikte aynı işi görecektir kanımca.

Çok teşekkürler tekrar.
[/QUOTE=
DOSTUM hangı programla çalışor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri